Udatna



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
4.7.2019 12:13, zobrazeno: 3197x

Zdravím všechny a prosím o radu. Udatnu jsem přesadila na dvě nová místa. Ale květy byly od začátku do hněda, vůbec ne bílé. Ani jedno místo není na slunci, z fotky je to patrné. Vedle je mahonie, které se tam daří, takže je asi kyselá půda, což jsem nezjišťovala. Může to být příčina?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 4.7.2019 14:06
Před dvěma lety jsem si vzal z domova na další zahradu odkopek a květy jsou u obou též nahnědlé. Neřeším to, hlavně že roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 4.7.2019 21:39

Vaše udatna je krásně vzrostlá a květy jsou spíš béžové. U té mé, jsou vpravo květy ještě relativně bílé, směrem vlevo už jsou hnědé. Uprostřed je zcela uschlý květ ohnutý směrem dolů. Na původním místě měla květy bílé. Jenže jsem jí musela přesadit. Původní majitel ji zasadil do uzavřeného rohu - z jedné strany vistárie a z druhé strany třímetrový smrk. Vistárii jsem tam nechat musela, jen musím ohlídat, aby nezničila smrk. Ale udatna živořila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.197 (?), 5.7.2019 11:26

Připadá mi, že má málo vlhka, že květy brzy zasychají (a je nízká, malé listy) - i ta tráva vedle je jakási proschlá... A chce spíš polostín.      Lída      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.197 (?), 5.7.2019 11:27

Nepřiložil se mi obrázek...        L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 5.7.2019 22:25

Zdravím paní Lído, je to těžké najít správnou míru, aby to vyhovovalo všem rostlinkám. Ta tráva mi loni usychala, tak jsem to napravila a zalévala víc. Díky tomu se tam usídlili slimáci. Tak jsem se letos snažila o nějakou rozumnou míru a je to zase málo. Nízká – je na tom místě první rok, tak i tak by měla mít větší květy? Polostín – je zasazena u stěny altánu, která je obrácena na západ a až odpoledne tam je slunce. Tak jestli není zase až moc ve stínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.197 (?), 5.7.2019 23:09

Jestli je tam první rok, tak je nižší proto. Ta moje je pod břízou, kde má takový ten třepotavý stín prakticky celý den. Ale potřebuje víc vlhka, mám ji mezi ostatními rostlinami (sazaník, pérovník, fothergilla), tak má spodní část úplně zastíněnou. Možná by u vás stačilo něco nižšího před ni předsadit. Ta má s květenstvím měří aspoň 1,20m, možná víc.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.197 (?), 5.7.2019 23:11

ps - půdu máme mírně kyselou  ;-))           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.176 (?), 26.5.2023 14:57

Moje udatna se jakoby rozdvojila - polovina keře je normální a polovina zakrněla, roste, ale olistění je poloviční, sice zelené ale slaboučké, není spálené ani usychající. Prosím o radu nebo zkušenost, nerada bych o ni přišla. Děkuji a zdravím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika