Trvalky pro včely, čmeláky...



host - 135.128 (?)
4.7.2018 14:33

Echinaceu jsem zkoušela už třikrát pěstovat a nikdy nevydržela zimu, tak jsem místo ní zasadila červenou rudbeckii, na tu létají včelky. Komule- to je nápad! 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 135.128 (?), 4.7.2018 13:24, zobrazeno: 9810x

Zajímalo by mě, jaké trvalky jsou ve vaší zahradě nejoblíbenější u opylovačů? Snažím se o zahradu, ve které to bude pěkně bzučet, opylovači se tam budou rádi zdržovat a zároven budou opylovat zeleninu a ovoce. 

Moje zkušenost- seřazeno podle oblíbenosti:

1.veronica spicata (mnohem oblíbenější než už tak oblíbená levandule)

2. levandule 

3.listopadka

4. kokarda

5. sedum

6. heuchera

7. rudbeckia

8. krásnoočko

9. phloxy (oblíbené u motýlů)

A třeba na citronovou mateřídoušku přiletí max. jedna včela za hodinu. Z keřů jsou v mé zahradě nejoblíbenější tavolníky. Z popínavek přísavník a řapíkatá hortenzie. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 4.7.2018 13:50

Mám jeden záhonek, kde to to bzučí opravdu intenzivně - kvete tam echinacea, oregano, koriandr, šalvěj, meduňka a ostružiny. Nejoblíbenější u motýlů je echinacea, ale tu asi brzy porazí - až rozkvete -komule. Čmeláci milují levanduli a za ni lítají k sousedům.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.128 (?), 4.7.2018 14:33

Echinaceu jsem zkoušela už třikrát pěstovat a nikdy nevydržela zimu, tak jsem místo ní zasadila červenou rudbeckii, na tu létají včelky. Komule- to je nápad! 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 4.7.2018 21:42

Pro včely je hodně atraktivní Stachys, maliník a Caryopteris clandonensis.

Motýli především babočky u mě preferují kolotočníky. Je dobré mít vykryté období nedostatku. Třeba není špatné dát do trávníku krokusy.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 5.7.2018 5:01

Dobrý den. Není to sice trvalka, ale už řadu roků vysévám na volná a posléze i uvolněná místa svazenku. Sklízím třeba teď česnek a na jeho místo budu ihned vysévat. Takových míst mám na zahradě klidně i 10 různě velkých a chodím hmyzáky pozorovat, jak si na ní lebedí. Je to paráda. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.75 (?), 5.7.2018 7:58

U mňa sa včely idú zblázniť za slezom maurským, asi kvôli peľu. Ale aj tá facélia (svazenka) je určite dobrá voľba, lebo klíči, rastie a dáva nektár aj keď je sucho.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.7.2018 11:22

Mám všechno tu popsáno, šantu, vlčí bob, pupalky, teď už kvete máčka a bělotrn, chrpa, no a na podzim zápleváky, astry, nejoblíbenější asi rozchodníky a plus, jak píše pan Stanislaw, v místech, kde se mi nedaří některým kytkám, či jsem budovala nový záhon a ještě není zapojený, vysévám svazenku. I v zeleninové části na všech volných místech, do dýní a melounů(než se rozrostou a pokryjí půdu) atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.143 (?), 5.7.2018 14:55

Kromě jmenovaných ještě kyprej vrbice a okrasné česneky. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Berbucha - (11) - 32.37 (?), 5.7.2018 15:36

Komule je na mojí zahradě největší hit. Ale kromě těch, které tu byly zmíněny je u nás dost živo u máty, šalvěje, řebříčků a afrikánů. Vím že to není trvalka, ale užitečný a nenáročný je dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.7.2018 16:10

Afrikány jsou taky super, vloni jsem dělala nový záhon - rehabilitační pro ronďáky těsně před smrtí, z většiny už zbyly jen pahýly. A aby mi tam mezi nima nerostl jen a jen plevel, tak jsem tam rozházela semínka afrikánů, sesbíraných rok předtím po zahradě. Vyrostlo superafrikánové houští, ač to nebyly ty vysoké(které nesadím) vyrostly v té nové zemině do superobřích rozměrů a plevely tam fakt nepustilyyes

Normálně jsem si říkala, že půjdu tedy zahradou a budu ještě sledovat, na co jsem zapomněla a co se hmyzákům líbí. Ale je tak strašné vedro, že jsem zalezla a jezdila na vysavači, ač úklid není zrovna moje hobbywink A všechny kytky letos tím horkem odkvétají tak strašně rychle, že už polovina je jich zapomenuta. Momentálně bouřka nad náma, bouřka pod náma...sad a my jen doufáme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika