Trvalky pro včely, čmeláky...



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
7.7.2019 21:36

Dnes jsem navštívil dendrologickou zahradu v Průhonicích. Na mnohých květinových záhonech jsem viděl neskutečné množství čmeláků. Málo včel, ale čmeláků...!  Absolvoval jsem procházku v délce asi 3km, téměř stále podle květinových záhonú a všude na květech nespočetně čmeláků. Dendrologická zahrada je ve srovnání s monotonním prostředím, které nás obklopuje, čmeláčí ráj.  Změníme své okolí?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 7.7.2019 21:36

Dnes jsem navštívil dendrologickou zahradu v Průhonicích. Na mnohých květinových záhonech jsem viděl neskutečné množství čmeláků. Málo včel, ale čmeláků...!  Absolvoval jsem procházku v délce asi 3km, téměř stále podle květinových záhonú a všude na květech nespočetně čmeláků. Dendrologická zahrada je ve srovnání s monotonním prostředím, které nás obklopuje, čmeláčí ráj.  Změníme své okolí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?), 7.7.2019 21:54

Možná děláte z předpokladů nesprávné uzávěry. Včely se chovají podstatně jinak než čmeláci a taky záleží, kolik je v okolí včelstev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 8.7.2019 10:13

Na dvoře máme velký levandulový záhon (2x15 m) a tak mohu pozorovat. Včera téměř celé odpoledně až do večera - pokud, jsem prošel kolem nebo si sednul na lavičku, jsem viděl pilnou spolipráci včel (do 100 m odsud jsou úly) zhruba polovinu čmeláků a asi 10 motýlů). Myslím, že roli nehraje samotná petrost dostpných květů ale blízkost vhodných ploch, kde mají čmeláci možnost hnízdit a rozmnožovat se a zejména o jaké květy jde a jaká je teplota. Čmeláci se více specializují (květy s dlouhou květní trubkou) a opylují i při silnějším větru, nižších teplotach, kdy nesvítí slunce, kdežto včela pod cca 12 stupni prakticky neopyluje (záleží na větru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 93.103 (?), 8.7.2019 20:50

Pred pár rokmi sme si zasadili Šalviu muškátovú. Okrem radosti z jej krásy a vône sme dostali bonus v podobe Drevára fialového, ktorý ako sa zdá, s obľubou vyhľadáva túto trvalku.

Každý rok čakáme na kvitnutie Šalvie muškátovej aby sme sa pokochali na tejto nádhernej, najväčšej európskej včele...wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 8.7.2019 21:05

Tuto šalv+ěj jsem si chtěla koupit už několikrát, ale buď jsem neměla kam, nehodila se mi barvou... No, asi jí nějaké místo najduwink Drvodělky mají v oblibě různé rostliny, vistárii a momentálně čistec vlnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 93.103 (?), 8.7.2019 21:48

Šalvia muškátová najlepšie vynikne v celom záhone. Množstvo jej pristane...wink

Nenašiel som teraz lepšiu fotku...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika