Trvalka s tmavočervenými listy



Stránky: 1,  2   
host - 123.5 (?) 
16.10.2013 14:34, zobrazeno: 9650x

Dobrý den, chtěla bych svůj  slunný záhon oživit o trvalku, která by měla listy po celou sezonu do červena. Prohlídla jsem si, co se dalo, ale nic jsem neobjevila.  Nechci vyloženě nízkou skalničku, ale ani nic vysokého, tak do 40cm. Máte někdo tip? Yvet

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 16.10.2013 15:39

Dobrý den, tak já mám "oživený" barevně záhon canou, ale pro Vás je pravděpodobně moc vysoká a není to trvalka. Dlužicha je zase moc nízká, ruj vlasatá je keř, weigelie taktéž (oba se dají stříhat). Ale všechno i tak moc dobře vypadá i v trvalkovém záhonu. Co nějaká travina? v těch se nevyznám, ale červené jsou různé a určitě se dá z čeho vybírat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 16.10.2013 16:20

Mě napadá vyšší odrůda rozchodníku s listy do červena.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.51 (?), 16.10.2013 22:26

Momentálně je rozchodník to jediné, co mne také v daném případě napadá. Asi by se jednalo o Sedum telephium (Hylotelephium) Matrona, vyhledal jsem ještě Purple Emperor nebo Blackjack. Rozchodník je samozřejmě víceméně do suché půdy.

Červenolistou travinou je Imperata cylindrica Red Baron, která vysloveným požadavkům také odpovídá (pozor: rozrůstá se).

Ale ani na slunném místě nemusí být tak suchá půda, v tom případě mne napadá ještě červenolistá vrbina - Lysimachia ciliata Fire Cracker; je však vyšší, než plánovaných 40 cm. Anebo červenolistý kakost luční - Myslím, že Geranium pratense Black Knight?

Nejběžnější červenolistou trvalkou je asi červenolistá dlužicha - Heuchera Palace Purple a mnoho dalších odrůd; ta však chce spíše polostín. 

Třeba znalci přidají ještě další tipy. Jistě bude ještě něco existovat.

Dobrou noc všem přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.33 (?), 16.10.2013 23:16

A nechcete zkusit třeba nízký červenolistý dřišťál? Je i ve vámi požadované výšce... Trvalky mne napadly jen nízké nebo vysoké -  Ajuga reptans Burgundy Glow = 15cm, Penstemon Huster Red = 60/80cm, Lobelia fulgens Queen Victoria = 60cm (na zimu chránit), do polostínu ještě červenolisté ploštičníky - Actaea Brunette, Atropurpurea = 120cm. Co by kromě uvedených v předchozích příspěvcích mělo kromě červených listů i výšku 40cm, nevím. Jedině ještě zkusit červenolisté letničky nebo Canny...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.33 (?), 16.10.2013 23:21

ps - Canna Angel Martin s vínovými listy by měla být nižší, katalogy Lukonů udávají výšku kolem 50cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 17.10.2013 10:00

A co třeba Euphorbia polychroma 'Bonfire' - pryšec mnohobarvý nebo Euphorbia amygdaloides ´Purpurea´ pryšec mandloňový? A nebo jak již zmínila paní Lída nízký keřík Berberis - např. Berberis thunbergii f. atropurpurea 'Bagatelle' - dřišťál thunbergův má krásnou červenou barvu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.10.2013 13:40

Vše už bylo napsáno... tak snad jen Sedoulek "Niger" je temně purpurová "travička". Pěkná je i červená bazalka i když je to letnička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.33 (?), 17.10.2013 13:59

Ještě mne napadla Bergenia cordifolia, sice má listy normálně tmavě zelené, ale na slunci (nebo chladem) jí zčervenají.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.28 (?), 17.10.2013 22:16

ahoj doporučuji penstemon digitalis pěstuji již několik let, dobře se rozmnoží samovýsevem, hezky kvete a listy ma červeno filové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika