Topolovka



host - 210.197 (?) 
30.3.2010 10:44, zobrazeno: 10223x

Dobrý den, budu vysazovat topolovku, mám tři kusy. Bude se časem rozrůstat nebo v další sezóně vyrostou zase jenom tři? Nemám s touto květinou žádné zkušenosti a potřebuji poradit, abych věděla, kam ji vysadit, co se týká prostoru. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 2.4.2010 14:25

Měla jsem před časem topolovky takové ty červené, růžové a bílé, nepotřebovaly moc místa. Teď se Vám dívám na net a u topolovky plnokvěté sázejte tak 60 cm od sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.197 (?), 6.4.2010 9:22

Moc děkuji. Měla jsem strach, aby se časem moc nerozrostly, ale 60 cm by jim mělo stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.192 (?), 31.3.2014 23:03

Mám sazenice topolovky a nevím kdy je letos můžu vysadit ven. Až po 15. květnu? Nebo už teď v dubnu? Můžete mi poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 1.4.2014 9:04

Zdravím, 

na internetu jsem našel, že topolovka (Alcea rosea) je mrazuvzdorná až do -25°. S ohledem na další dvouleté rostliny (divizna, náprstník), které mi na zahradě v pohodě přezimovaly, bych s výsadbou neváhal. Navíc duben má být podle některých zdrojů teplotně nadprůměrný.

Mohu se zeptat, kde jste sazenice sehnala? Pokud jste si je vypěstovala, mohla byste mi prosím napsat, jak jste postupovala? Já jsem to zkoušel loni a moc se mi to nepodařilo, říkal jsem si, že je letos vyseju přímo na záhon.

Díky,

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 1.4.2014 9:42

Dobrý den, pokud máte sazenice topolovky venku, přesaďte je třeba okamžitě. Jestli jsou už vloni přepichované, přesazované, je to v pohodě. Pokud by to byl jen výsev, dejte pozor na to abyste je vyryli s co největším kusem kořenu. Na dobrých lehčích půdách koření kůlovým kořenem a to dost hluboko již v roce výsevu. A ten kořen se po přetržení ne moc dobře hojí. Jinak bych řekl, že je to pohodová kultura, výsev v květnu nebo červnu, lépe vlhčí, lehce stinný záhon, jednou s prvním pravým listem přepíchnout na stejné místo, potom se třemi  (pěti) listy do kelímku, nebo s pěti přímo na nové stanoviště. V zimě klidně venku, ty kelímkované je lepší založit do země. I když vydrží silný mráz, rychlé opakované rozmrzání a zamrzání maleho objemu kelímku může rostlinu poškodit. Kelímek zapuštěný do země rozmrzá mnohem pomaleji...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.92 (?), 19.6.2016 20:02

Poradí mi někdo, proč listy Topolovky jsou velmi skvrnité, skoro to vypadá jako siťovina. Listy jsou sice velké, ale nezdá se mi, že jsou zdravé. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika