stínovka/polyscias



host - 218.4 (?)
17.5.2009 22:46

Typla bych buď: a) přelitá b) průvan c) nedostatek živin

Mám ji také, rovněž z Ikey, líbí se mi její exoticky-umělý habitus Musela jsem si na ni sáhnout, abych zjistila, že není umělá, ale živá.

MOc se o ně v Ikea nestarají, těm lidem, co to mají na starosti, bych dala pokutu. Oddělení rostlin je malé a většina kytek je suchá jako troud.

I ta moje byla chudák vysušená, tak jsem jí dala celodenní koupel ve vodě. Snad se vzpamatuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 32.179 (?), 29.7.2007 21:08, zobrazeno: 20855x
Dobrý den. Prosím o radu, jak pěstovat a jak množit stínovku, děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 30.7.2007 1:18

Stínovka potřebuje teplé a světlé místo, ale nesnáší přímé slunce a nemá ráda průvan. V zimě by neměla stát moc v chladu, teploty kolem 16 až 18 °C jsou nejvhodnější. Zalévat měkkou vodou pokojové teploty, když je bal na povrchu suchý, je dobré ji pravidelně rosit.  Na příliš suchém stanovišti se mohou na spodní straně listu objevit svilušky. Přesazuje se jednou za rok na jaře.
Hnojí se od března do září každé dva týdny běžným květinovým hnojivem, po zbytek roku každé 4 týdny. 
Množí se na jaře vrcholovými řízky - vsadit do vlhké směsi rašeliny a písku a zakrýt průhlednou sklenicí. Na zakořenění potřebuje  teplotu půdy 25 - 30 °C. 
Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.82 (?), 21.6.2008 10:09

Dobrý den,

koupila jsem v Ikei nádhernou květinu polyscias fabian, ale po cca 4 týdnech jí začaly žloutnout a postupně opadávat listy.

Nevíte co dělám špatně?Poraďte prosím.

Díky Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.4 (?), 17.5.2009 22:46

Typla bych buď: a) přelitá b) průvan c) nedostatek živin

Mám ji také, rovněž z Ikey, líbí se mi její exoticky-umělý habitus Musela jsem si na ni sáhnout, abych zjistila, že není umělá, ale živá.

MOc se o ně v Ikea nestarají, těm lidem, co to mají na starosti, bych dala pokutu. Oddělení rostlin je malé a většina kytek je suchá jako troud.

I ta moje byla chudák vysušená, tak jsem jí dala celodenní koupel ve vodě. Snad se vzpamatuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.248 (?), 8.12.2018 18:51

Dobrý den já mám stromeček už od jara Domi rostl mi úžasně ale před dvěma měsíci jsem ji dala do obýváku ať na ni netáhne z francouzského okna a teď mi začaly opadavat listy vždy zesvetlaji až zežloutnou a upadnou. Pohnojila jsem ji a dala do ložnice kde je 18,5 stupňů když byla v obýváku rodila jsem a měla 23 stupňů.

Moc prosím o radu jsem nešťastná 😰

Prosím o radu
Prosím o radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika