Skupina keřů



Stránky: 1,  2   
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
26.5.2018 23:57, zobrazeno: 6435x

Tak jsem tu zase. V příloze foto skupiny keřů, kde v pozadí s jistotou poznám jen vistárii, ale ta stejně moc vidět není, jelikož ji předchozí zahradník zasadil do úplného stínu pod třešeň a pro jistotu i za smrk, takže téměř nekvete. Z pravé strany je snad hlohyně..? Ale už vůbec netuším, co je nejnižší keř s bílými zvláštními květy. Ostříhala jsem jen hlohyni, agresivně dusila vistárii, ale ten bílý keř vůbec, tak možná proto má tak tenké větvičky.


přikládám detail květů
přikládám detail květů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.228 (?), 27.5.2018 0:04

To není keř, to je trvalka. Udatna. Vykvete, pak odstřihnout zaschlá květenství (listy nechat). Listy se ostříhají až na podzim, když uschnou. Zjara vyrazí znovu. Květenství jsou hezká i do vyšší vázy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.228 (?), 27.5.2018 0:08

ps - je to dost "nahečmané", všechno se to ještě rozroste, tu udatnu byste klidně mohla zjara při rašení přesunout někam jinam (nejradši má trošku stínu, ne plné slunce).           L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 27.5.2018 0:19

Moje je takováhle, ale to už jsem ji 2x musela kus urýt...   L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 27.5.2018 11:26

Ano, taky udatna je hezká, když má dost místa a možnost pořádně vyrůst(aby byla udatnáwink) Já bych ji také přesadila a na její místo zasadila buďto nějaké stínomilné, ale drobnější kytky(třeba i podobné čechravy-druh pumila) nebo nechala rozrůst něco, co už tam je(to dole vpravo je kytka nebo plevel?) Ta vistarie se bude pnout po čem? Nebo je stříhaná na stromek? Sice jsem to v časopisech viděla, ale asi nějaký míň vzrůstný kultivar. Sousedé ji tak pár let pižlali, až ji zahubilisad Hledala jsem svoje letošní fotky vistárií(letos se v kvetení překonalywink) a muž je ještě nestáhnul do compuno tak příště hodím fotky, ale asi tedy do vistáriílaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 27.5.2018 18:31

Super.enlightened Udatnu přesadím, už pro ni mám místo, se kterým jsem si doteď nevěděla rady. yesTo dole jsou dvě rostliny, fotky přikládám. Ta větší je opravdu spíš jako plevel, nijak zvlášť krásná není, i když kvete. Ta menší zase nekvete, tak ani nevím, jestli by se mi líbila. Celý tenhle chumel je u plotu, vistárie se po něm pne, ale i když úplně hlohyni ostříhám a udatnu přesadím, bude ve stínu pořád.frown Ale jiné místo pro ni není, tak snad až doleze na sluníčko, to si ale počkám.sad

to je celkový pohled
to je celkový pohled
tahle je větší, kvete, ale nic moc
tahle je větší, kvete, ale nic moc
druhá - menší
druhá - menší
detail vistárie v rohu
detail vistárie v rohu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.228 (?), 27.5.2018 20:09

Tak ta kvetoucí je zahradní vlčí mák, tu malou takhle nevím, připadá mi to na něco "kopretinového", možná bude vědět Konvalinka.

Ale zarazila mne ta vaše vistárie - drátěný plot vám ji v žádném případě neudrží!  To vám ho zbourá... Potřebuje pořádnou konstrukci z trámů, nebo pořádný vzrostlý strom, který je schopná celý porůst, až vypadá jak fontána... A vistárie kvete nejdříve cca v sedmi letech, tak si chvíli počkáte.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 27.5.2018 21:22

Četla jsem na internetu, že vistárie potřebuje pevnou oporu, a i když to takhle minulý majitel zasadil, myslela jsem si, že je to ok. Jedině ji tedy na podzim po odkvětu vykopat, ořezat a co přežije, přesadit? Mám tady suchý strom, tak možná k němu...? Ale je v trávě, tak okolo vykopat drny a vytvořit jámu... jak velkou?

za hortensií
za hortensií
o kousek dál, lepší pohled, tráva všude...
o kousek dál, lepší pohled, tráva všude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.228 (?), 27.5.2018 22:27

Nevím, ten strom mi moc pevný nepřipadá, musela byste ji dost řezat. Vím o dvou vzrostlých vistáriích. Jedna paní ji má u trámkové konstrukce upevněné na zděném plotě, každý rok zjara ji ořeže tak, že zůstanou silné kosterní větve s kratoučkými kousky nových větviček, kvete, ale ne moc - musela byste ji nějak takhle udržovat. Druhou má kamarádka u staré velké hrušně, vysoké snad 5m (zatím je strom živý, ale neplodí), ta vistárii neřeže. Porostla celou hrušeň tak, že strom není vidět. Když její vistárie kvete, je květ na květu, visí jako závoje dolů a celý strom je jedním rozkvetlým kopcem, nádhera... Ale váha to musí být obrovská. Fotku bohužel nemám.

Jinak díru kopat podle velikosti kořenového balu, co se vám povede vydolovat ze země.  Kolem díry drny můžete nechat.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 27.5.2018 22:46

Tak to nevím, to asi ne, když už aby někde vistárie rostla, tak bych chtěla, aby kvetla krásně. Uvažuju napřesrok o pergole, tak bych jí zkusila dát tam. Děkuju!smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika