Růže z Polska



host - 45.100 (?) 
22.3.2018 11:46, zobrazeno: 3747x
Kupoval někdo růže v Polsku.Kordesky.Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Stachys - (22) - 146.125 (?), 22.3.2018 13:33

Kordesky som kupovala v rámci veľkých reťazcov, Leroy, obi a spol. väčšinou boli kontajnerované. Spokojnosť. Iné ruže som objednávala z floribunda - anglické ruže. Maximálna spokojnosť, životaschopné, bez zámen. V podstate všetky stromčeky, kríky, ruže, kvety, vinič kt. som získala v rámci PL boli v poriadku. Bolo to však kupované ďalej od hraníc a nie od priekupníkov. To isté čo u nás: Existujú šmelinári a podvodníci a tiež producenti, kt. si potrpia na meno a kvalitu. Treba si vybrať.

btw mám taký pocit, že Kordes, si kvalitu stráži celosvetovo. Nestretla som sa z ich licencovanými ružami v zlej kvalite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.100 (?), 22.3.2018 17:24

Jedeme kousek za Bialsko Bialu do Pisarzowic.Tak jestli tam někde v okolí Kordesky neprodávají.Přímo v tom zahradnictví, co jedeme jsem je nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Stachys - (22) - 145.110 (?), 22.3.2018 23:51

Nepoznám priamo tie zahradníctva, ale odporúčam zastaviť sa cestou v spomínanom Le.. v BB, možno už budú mať naskladnené. Aj keď podľa mojej skúsenosti sa kordesky predávajú až neskôr, kontajnerované a narašené, prípadne s listami (netuším prečo).

Nuž a pozor na malé záhradníctva, kt. predávajú "všetko" idete do oblasti kde nakupuje väčšina, čo vyjde za hranice. Sortiment tomu zodpovedá. Najlepšie sa predáva (tj množí) čajovka Peace a ťahavá oranžová (cca Westerland) a tmavočervená (neviemčo).)ˇĽahko sa namnožia a dobre predajú namiesto akejkoľvek odrody, či farby. Už som stretla pár napálených kupujúcich, ktorým z 10 odrôd vyrástlo krásnych rovnakých 10 peace. Aj mne mama do daru priniesla (keďže sa zaujímam o ruže) takýto "darček".  POdozrivé - jeden štítok na veľa koreňov, popisky rukou, alebo prefotené a zalaminované, tvrdenie, že majú všetko na čo sa opýtate, hneď tvrdia, že ruža kt. hľadáte je práve tá kt. majúv ruke alebo povedľa etc.

Nech sa Vám nákup vydarí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Stachys - (22) - 145.110 (?), 23.3.2018 0:00

este doplnim spoľahlive zdroje na objednavku: okrem spominanej floribunda (nema kordes ruže) su to rosapol, rozeogrodove a drahsie rosarium.com.pl. Vsetko su stranky, treba doplniť.pl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.100 (?), 23.3.2018 0:15

Právě proto jsem chtěl přímo dodavatele Kordes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika