Růže z kauflandu



host - 116.149 (?) 
28.4.2017 17:17, zobrazeno: 4050x

koupila jsem v kauflandu před 2 měsíci růži miniaturní žlutou a měla hodně květů i poupat. květy brzy opadly, ale poupata rozkvetla a rostlině se daří dobře, když je hezky dávám ji ven přímo na sluníčko - toho bylo ale málo, v noci a v chladných dnech ji mám na verandě uvnitř. chtěla bych ji uchovat a tak by mě zajímalo, jestli někomu se podařilo růži z kauflandu uchovat do dalšího roku, jestli ji můžu nechat přes zimu venku, jestli to má význam. měla bych ji v květináči a na zimu bych ji s květináčem dala do nevytápěného skleníku, děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.227 (?), 28.4.2017 17:34

Nejlépe se jí daří, pokud ji normálně zasadíte na záhon (pokud máte tu možnost), to mám odzkoušené. Jinak nechat v květináči na balkoně i přes zimu, na zimu květináč obalit bublinkovou fólií, růži v něm přikrýt chvojím a nezapomenout občas zalít (nebo postavit tak, aby na květináč normálně pršelo) - takto zas dcera pěstuje tulipány...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.149 (?), 28.4.2017 17:40

děkuji Lído za odpověď, já ji budu mít v okrasném květináčil a na zimu bude ve skleníku, protože nemám pozemek oplocený - jenom kousek u domu, kde ji chci mít přes léto, jinak všechno ožerou srny, zvláště růže. ale zajímalo by mě, jestli taková růžička zůstane stále tak kompaktní a malá. dříve jsem si koupila také miniaturní růži, ale po zasazení do půdy vyrostly dlouhé pruty a dnes ji mám u stromu jako pnoucí růži a má šlahouny přes dva metry. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.227 (?), 28.4.2017 20:01

Asi jak která. Mám lososovou, která zatím zůstává zhruba stejná i červenou, která dorůstá (při každoročním řezu) 50cm.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 29.4.2017 22:13

U kytek ze supermarketů dejte pozor na škůdce, zejména svilušky. Při výsadbě ven to tolik nevadí, ale pokud se to namnoží v bytě, je to radost všechno stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.149 (?), 2.5.2017 14:16

Lído děkuji za reakci, kde máte tyto růže z Kauflandu v zimě - přežijí zimu venku? a máte je vysazené přímo v zemi nebo necháváte v květináči? děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika