Růže z kauflandu



host - 116.149 (?) 
28.4.2017 17:17, zobrazeno: 4072x

koupila jsem v kauflandu před 2 měsíci růži miniaturní žlutou a měla hodně květů i poupat. květy brzy opadly, ale poupata rozkvetla a rostlině se daří dobře, když je hezky dávám ji ven přímo na sluníčko - toho bylo ale málo, v noci a v chladných dnech ji mám na verandě uvnitř. chtěla bych ji uchovat a tak by mě zajímalo, jestli někomu se podařilo růži z kauflandu uchovat do dalšího roku, jestli ji můžu nechat přes zimu venku, jestli to má význam. měla bych ji v květináči a na zimu bych ji s květináčem dala do nevytápěného skleníku, děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.227 (?), 28.4.2017 17:34

Nejlépe se jí daří, pokud ji normálně zasadíte na záhon (pokud máte tu možnost), to mám odzkoušené. Jinak nechat v květináči na balkoně i přes zimu, na zimu květináč obalit bublinkovou fólií, růži v něm přikrýt chvojím a nezapomenout občas zalít (nebo postavit tak, aby na květináč normálně pršelo) - takto zas dcera pěstuje tulipány...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.149 (?), 28.4.2017 17:40

děkuji Lído za odpověď, já ji budu mít v okrasném květináčil a na zimu bude ve skleníku, protože nemám pozemek oplocený - jenom kousek u domu, kde ji chci mít přes léto, jinak všechno ožerou srny, zvláště růže. ale zajímalo by mě, jestli taková růžička zůstane stále tak kompaktní a malá. dříve jsem si koupila také miniaturní růži, ale po zasazení do půdy vyrostly dlouhé pruty a dnes ji mám u stromu jako pnoucí růži a má šlahouny přes dva metry. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.227 (?), 28.4.2017 20:01

Asi jak která. Mám lososovou, která zatím zůstává zhruba stejná i červenou, která dorůstá (při každoročním řezu) 50cm.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 29.4.2017 22:13

U kytek ze supermarketů dejte pozor na škůdce, zejména svilušky. Při výsadbě ven to tolik nevadí, ale pokud se to namnoží v bytě, je to radost všechno stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.149 (?), 2.5.2017 14:16

Lído děkuji za reakci, kde máte tyto růže z Kauflandu v zimě - přežijí zimu venku? a máte je vysazené přímo v zemi nebo necháváte v květináči? děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika