Rostliny, které provoní malou zahradu



jitunka - (27) - 135.163 (?) 
11.3.2016 19:03, zobrazeno: 4579x

Přeji hezký den,

plánuji si vysadit trvalky (a případně i keře) tak, aby mi vždy v každém měsíci jara a léta něco provonělo alespoň část malé zahrady. Vím, že na udržení vůně musí být i závětří a záleží na počtu rostlin a tak. Ale poradíte mi, co vám konkrétně umí provonět zahradu? Jen přijdete ve vhodný čas a voní ve vzduchu... ne jen po rozemnutí v prstech či přiklonění ke květu.

Předem děkuji za tipy.

Zatím mne napadly klasické: spousta violky vonné, šeříky, večernice vonná, některé pnoucí růže (prý new dawn silně voní) a taky lesní jahůdky (vůně jahod, když zrají a když je jich hodně u sebe). Máte nějaké další tipy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 11.3.2016 20:16

Ohledně těch jahod, doporučil bych odrůdu Ostara, mají krásně sladkou jahodovou vůni, která je cítit už z několika metrů, navíc jsou stáleplodící, takže vám na zahrádce budou vonět od června do podzimu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 11.3.2016 21:34

Viburnum fareri. Voní a kvete v předjaří.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.33 (?), 15.3.2016 21:33

Krásně voní pustoryl (nepravý jasmín).

E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.181 (?), 15.3.2016 23:21

Už tady tohle téma bylo. Za mne konvalinky, některé růže, lilie, karafiáty, šeřík...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.181 (?), 15.3.2016 23:30

ps - růže New Dawn nevoní nijak moc, spíš má tu výhodu, že snese i poměrně dost zastínění, slabě opakuje květenství a vůbec je to taková něžná porcelánová růžička... Z těch růží, co mám, tak nejsilněji voní velkokvěté Remy Martin (mívá ji Starkl) a Big Purple.          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jitunka - (27) - 55.4 (?), 20.3.2016 13:37

Děkuji, než jsem fórum zakládala, hledala jsem, zda tu není stejné, ale nenašla. Až teď se mi objevilo, tak jej sem přidávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 16.3.2016 22:38

Hyacinty silně voní. Tabák. Kaliny. Rajčata krásně voní - myslím tím listy. 

Hrachory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika