Prosperování trvalek & trav v záhoně s kontaminací vody ze salinizovaného bazénu



host - 228.99 (?) 
12.8.2019 11:50, zobrazeno: 971x

Chtěl bych před založením poměrně rozsáhlého trvalkového rabata poprosit o radu. Situace : Po několikaletém přešlapování jsme zrealizovali bazén s vodou ošetřovanou salinizací. Bazén je s přelivovou hranou a při intenzivnějším vyžití se stává, že kanálek nestihne "pobrat" všechnu přelitou vodu a ta dále pokračuje přes dlažbu na navazující záhonové plochy. Jedna z těchto ploch je již osázená, kde vlastní přechod záhon x dlažba kolem bazénu je řešena pásem barvínků. Po několika měsících jsme ale vysledovali, že barvínek bezprostředně navazující na dlažbu zrovna neprosperuje, ba spíš přímo zachází. Narozdíl od barvínku vysazeného ve sponu v druhé řadě - ten rozdíl je tam markantní. nemusel jsem moc přemýšlet aby mě napadlo, že tento stav může souviset se složením vody - byť je koncentrace soli minimální, v malých opakovaných dávkách pravděpodobně udělá své... Možná dojde dříve či později i na druhou řadu barvínku. Protože se chystáme realizovat trvalkový záhon na druhé straně bazénu, kde je situace identická a kde plánujeme smíšené výsadby trvalek (šalvěje, šuškardy, trávy, třapatky, cibuloviny), rád bych věděl, zda se do takového záměru vůbec pouštět a případně jaká opatření (včetně výběru rostlin) uplatnit. Z technického pohledu mě napdla možnost nějakého drenážního žlábku navazujícího na pás dlažby, do kterého by se "kontaminované" voda vsakovala a dále do výsadeb už by prosakovalo minimum. Poraďte prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika