Prosím neznáte někdo tuto květinu?



host - 254.93 (?) 
11.6.2012 19:56, zobrazeno: 5165x

Dobrý den, na dvoře mi roste tato trvalka, dle babičky tu roste už minimálně 50 let a nikdo nevíme co je to za druh. Bohužel zatím nekvete tak nemám fotku květu, ale květy jsou fialové a připomínají pantoflíčky.

Neznámá trvalka
Neznámá trvalka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.6.2012 20:06

měl by to být oměj šalamounek... mrkněte na net na fotky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.93 (?), 11.6.2012 20:14

mockrát Vám děkuji, je to opravdu oměj šalamouneklaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 11.6.2012 20:19

Je to krásná kytka, ale pozor, jestli máte malé děti, je hodně jedovatý. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.93 (?), 11.6.2012 20:26

je hezká, právě to teďka čtu, že je prudce jedovatá, to jsme nikdo nevěděl, naštěstí děti jsou už větší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.30 (?), 6.5.2018 9:02

Dobrý den, chci se prosím zeptat, jakým způsobem tato trvalka roste. Vloni jsem si jej koupila, na podzim zasadila, přes zimu oschl a zmizel. Na jaře vyrašily nové lístky, tak jsem se zaradovala, ale už 1 měsíc se rostlina vůbec růstem neposunula kupředu. Všechyn ostatní trvalky jsou bujné ale oměj stávkuje, velikost jeho lísků je sotva nad zemí a nic se neděje. Hnijím, zalévám, prostě nepomáhá. Je obvyklé, že roste takto, nebo někde dělám chybu? Třeba má svá specifika růstu, o kterých nevím.

Na úvodním obrázku je nádherně vysoký, o tom si já mohu nechat jen zdát.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.209 (?), 6.5.2018 9:53
Mna napadlo: nema rad travnik. Aj v prirode ma okolo seba "prazdny, zamulcovany" proestor, kt. Si vytvara sam, ale nerastie tam tak invazivna trava ako ta v sucasnych zatazovanych travnikoch. Okopala by som aby bol okolo neho mensi priestor, pripadne navrchnieco polozila, zamulcovala, nema rad uplne sucho a slnko pri korenoch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika