Poradí mi někdo s dracenou?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
8.3.2009 19:23

Hanko, záleží na tom, kde máte rostlinu umístěnou. Neměla by stát na přímém slunci, vyhovuje jí polostín. Zálivku je nutné přizpůsobit podle teploty v místnosti. Pokud je v místnosti, kde je tepleji, nebo také v létě, když je velké horko, je vhodné dracenu i rosit. Pokud mají listy hnědé okraje, tak jde zřejmě o pěstování v nízké teplotě. Draceny jsou na teplotu hodně choulostivé - mají rády hodně tepla a nesnáší průvan.  Zdravím – Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

HankaT - (8) - 207.54 (?), 8.3.2009 15:31, zobrazeno: 4594x

Dobrý den, pomůže mi někdo co s tím?Koupila jsem si v obchodě dracenu a po pár týdnech co jsem jí měla doma se jí na listech začali dělat duché fleky na listech.Postříkala jsem jí roztokem na škůdce, ale nic se nezměnilo.Jinak jí udržuji stále vlhkou.Tak nevím co s t ím mám dělat a co to je za fleky?Děkuji za pomoc.Hanka

dracena
dracena
dracena-detail
dracena-detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
balla - (26) - 163.74 (?), 8.3.2009 17:29

Problem je v tom, ze ji usrzujete stale vlhkou, je to rostina, kteraa nesnasi preliti, je lepsi ji nechat vyschnout a teprve potom zalit.Fleky jsou z preliti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2009 19:23

Hanko, záleží na tom, kde máte rostlinu umístěnou. Neměla by stát na přímém slunci, vyhovuje jí polostín. Zálivku je nutné přizpůsobit podle teploty v místnosti. Pokud je v místnosti, kde je tepleji, nebo také v létě, když je velké horko, je vhodné dracenu i rosit. Pokud mají listy hnědé okraje, tak jde zřejmě o pěstování v nízké teplotě. Draceny jsou na teplotu hodně choulostivé - mají rády hodně tepla a nesnáší průvan.  Zdravím – Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
V.Habaskova - (4) - 150.12 (?), 18.3.2009 0:10

Většinou jakmile se objeví fleky, jde buď o přelití, nebo naopak o sušení na přímém slunci, ale to přelití je častější. Takže jak už se psalo vyše. Zbytečně jí nedávejte moc pít, ale nic si z toho nedělejte, mně ty skvrny dělá taky. A to jí zalívám 1 týdně! Tak už nevím, asi se na ní vyprdnu a dám jí jen jakmile bude vyschlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika