Jméno květiny



Stránky: 1,  2,  3   
host - 242.90 (?) 
3.6.2014 20:49, zobrazeno: 14076x

potřebovala bych zjistit jméno této květiny. 

Nevím
Nevím
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.85 (?), 3.6.2014 22:01

Vložená fotka detailu zkresluje. Takhle se zdá, že květy jsou pomalu jako pivoňka anebo alespoň jako hlíznaté begónie.

Dost dlouho jsem váhal nad tím, oč se vlastně jedná, nakonec mi svitlo.

Poradím dalším luštitelům: květy jsou cca 2 cm v průměru, častěji jsou jednoduché a nejčastěji žluté, případně oranžové, bronzové anebo takto červené.

Roste v suchých půdách, na výsluní, někdy bývají lísty sivé.

Fotka celé rostliny by jistě pomohla většině badatelů nad názvem této kytičky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 3.6.2014 22:05

P Josefe není to Mochna Potentilla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 3.6.2014 22:36

Mohla by to být okrasná mochna. Měl jsem ji vvysetou, ale nevzešla. Na té fotce klamou ty lísty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.85 (?), 3.6.2014 22:37

Paní Marie, musím Vás zklamat: není.

Květina na fotce nemá takový ten klasický trvalkový trsovitý charakter, ale je to spíše nízký plazivý hustý keříček.

Také je z úplně jiné čeledi, která se kromě tohohle dosti často pěstovaného keříčku (a jedné podstatně větší vzácnosti) u nás nevyskytuje.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.90 (?), 3.6.2014 22:36

Pane Josefe, děkuji za příspěvek.

Nyní jsem přidala ještě jeden obrázek, ale nevím jestli to pomůže. Že jsou květy malé jen asi dva cm jsem v popisu uvedla, že květina existuje ve více barevných variacích jsem nevěděla.

Děkuji Agnes

Zatím stále nevím...
Zatím stále nevím...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 3.6.2014 23:05

Je to devaterník, pan Josef nás rád šponujewink Mám ho v bílé se žlutým středem(tuším... musím se zítra kouknoutblush) a taky nějaký do oranžova... Zítra, když si vzpomenu vyfotímsmiley Tenhle je ale opravdu krásnýlaugh Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 3.6.2014 23:06

Devaterník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.90 (?), 3.6.2014 23:19

Ahoj Kuky,

také Vám děkuji za ochotu pomoci, snad už to nezapomenu... Agnessmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.90 (?), 3.6.2014 23:14

Ahoj, Konvalinko, děkuji Vám, právě jsem se vrátila z netu se stejným poznatkem, ale dalo mi to zabrat. Mám tuto rostlinku 3 roky a už na dvou místech, protože docela ochotně zakořeňuje. smiley Agnes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika