Polehávající latnatá hortenzie



host - 131.34 (?) 
27.7.2018 21:26, zobrazeno: 2273x

Mám hortenzii Sundae Fraise. Vypadá moc hezky, bohužel ale její větvičky mají tendenci tak trochu polehávat - keřík je poněkud rozvalenější. Je tomu tak u všech latnatých hortenzií? Nebo jsou na tom nějaké jiné kultivary lépe? A pokud ano, tak které? Doporučte prosím. Děkuji za všechny tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2018 12:00

Mám vanillu a pinky vinky a nepolehává ani jedna. Možná je ta vaše přehnojená? Vyžene dlouhé tenké výhony a na nich velké(což všichni chcemewink) květy, které ale tenké výhony neunesou...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 28.7.2018 12:13

No, já ji mám zatím ve velkém (i když ne tak velkém, jak by si zasloužila) květináči - nečekala jsem, že za rok tak povyskočí. Koupila jsem ji loni koncem léta (de facto ve výprodeji), pak jsem myslela, že ani nepřežila zimu, a když přece jen vyrazila, tak jsem ji dala do většího samozavlažovacího květináče a ona se rozjela (s hnojením nevím - hnojila jsem ji hnojivem na hortenzie podle návodu na lahvičce). Každopádně na podzim půjde do země :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.14 (?), 5.8.2018 9:52

Dobrý den, nejspíš nemáte ´Sundae Fraise´, ale právě ´Vanilla Fraise´, která je na poléhání mistr. Sundae má stejné květy - tvarově, velikostí, i postupným přebarvováním, ale stonky má vzpřímené. 100% nepoléhá ´Pinky Winky´ - velké květy do špičky, ´Limelight´, ´Little Lime´, ´Phantom´-velmi velké květy i vzrůstný keř, atd.

Vanillu jsme z důvodu poléhání přestali pěstovat. Také nedoporučuji ´Wim´s Red´- perfektně zvládnutý marketing s rudými obrázky, hooodně přibarvované!

           LH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.8.2018 12:28

Tak já mám poléhání vyřešeno: tři týdny sucha a teplot nad 30st a mám po květech u všech hortenziícrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika