Pokojové rostliny, která provoní celoročně byt



host - 248.7 (?)
23.4.2019 21:40

Ne, doma ho nemám, ani jsem ho nikdy neměla. Rýmovník má dcera. Voskovku jsem zrušila, když byla dcera ještě malá, protože jí voněla až moc (má vůni opravdu hodně sladkou). Ale o to eucalyptu "aspoň píšou", že "osvěží vzduch v místnosti"...Ten jasmín na oblouku je jasmín mnohokvětý.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kohy - (1) - 168.49 (?), 23.4.2019 19:12, zobrazeno: 1826x

Zdravím, jakou byste mi doporučili pokojovou rostlinu, která provoní celoročně byt? Rád bych, aby voněla celoročně nejen pár týdnů např. v době květu. Nebo lze celoroční vůně dosáhnout kombinací různých květin popřípadě jakých? V pěstování jsem laik, ale rád bych se vyhnul různým aromadifůzerům a chemickým vůní, tak spoléhám na přírodu :-). Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 23.4.2019 20:09

Eucalyptus?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 23.4.2019 21:30

Zadavateli, taky jsem uvažovala stejným směrem jako vy a jsem zvědavá, co kdo poradí. Mne také napadl ten eucalyptuswink Lído, máte ho doma? Nebo někdo? Většina těchto rostlin (třeba ještě rýmovník) voní jen, když zavadíte o listy. Jinak ho (rýmovník) necítím. Stejně tak je to s muškáty vonnými (pokud vím) Spíš by musely rostliny dlouho kvést. Tam se osvědčila voskovka (hoya) která krásně a silně voní. Podobně na obruči vyvázaná se prodává pokojovka, které jsme také říkali jasmín(bílé vonné kvítky) ale vůbec netuším, jak se jmenuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 23.4.2019 21:40

Ne, doma ho nemám, ani jsem ho nikdy neměla. Rýmovník má dcera. Voskovku jsem zrušila, když byla dcera ještě malá, protože jí voněla až moc (má vůni opravdu hodně sladkou). Ale o to eucalyptu "aspoň píšou", že "osvěží vzduch v místnosti"...Ten jasmín na oblouku je jasmín mnohokvětý.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 23.4.2019 22:29

Ježíš fakt, mnohokvětý. A já, když zadala,,pokojový jasmín" - vyskakoval na mne takový ten podobný voskovce, či pravý jasmín a tohle jsem nikde nenašla. A myslela jsem si, že to ani žádný jasmín není, že se tomu jen tak říkalo. A stejně mi asi třikrát chcípnulcheeky Díky mocsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.118 (?), 23.4.2019 22:55
Příjemně voní Murraya paniculata. Sice jen v květu, ale kvete několikrát do roka. Nevadí jí ani přezimování v teple. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika