Pěstování hortensie



host - 131.98 (?) 
18.9.2008 8:10, zobrazeno: 15393x

Prosím o informaci obecných zásad pěstování hortensie. Řez, hnojení apod. Děkuji. Janek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 44.208 (?), 9.10.2014 21:48

Pestovani hortensii

rez hnojeni na podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.199 (?), 17.3.2015 7:31

Hortenzii mám už pátým rokem, bílou a růžovou.Při zakoupení jsem od fundovaného zahradníka obdržela i návod. Seříznout až na jaře i za cenu, že ten rok nebudou květy. Rostlina se ale více rozkošatí a v příštím roce bude kulovitá a bohatě nakvetená. Sadit do zeminy - 1 díl rašeliny,2 díly kompostu / dávám domácí/ a trošku říčního písku. Má ráda prý i slunce, ale já ji mám v prostoru s klouzavým stínem.Jedna byla na plném slunci a měla spálené listy. Přesazujeme na podzim, pokud ale koupíme v květináči, klidně kdykoliv - mám zkušenost. Hortenzie je nádherná, u mě evokuje sice kostel / dřív bývaly hlavně na oltáři/, ale nevadí. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 17.3.2015 11:56

Dobrý den, řez hortenzií se provádí podle druhu a ne jednotně u všech stejně! Zahradník Vám dal radu ohledně střihu přímo k zakoupené sazenici, ale ne všeobecně k hortenziím jako takovým! Navíc se hortenziím daří víc v polostínu než na plném celodenním slunci. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
katulline - (9) - 92.147 (?), 2.4.2015 8:08

Hezký den, taky bych poprosila o radu. U zahradníka jsem koupila hortenzii Hydrangea serrata. Měla by být modrá.  Pořídila jsem ji za účelem zasadit ji do vysokých okrasných květináčů. Zahradník mi poslal cca 20cm vysoké keříky. Má cenu je do toho květináče vysazovat? Rozroste se keřík a bude kvést? A nebo je lepší, abych koupila v nějakém marketu více rozrostlejší hortenzii? Hledala jsem různé rady, ale nikde jsem se nedočetla, jak rychle hortenzie roste. Poradíte mi prosím? Nerada bych mela pak květináče poloprázdne :-). Děkuji za jakoukoli reakci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 2.4.2015 10:26

Dobrý den, hortenzie by Vám kvést měla, obroste poměrně rychle, ale nevím, jestli Vám to bude stačit. Každý rok zastřihávám teď na jaře jenom odkvětlá suchá květenství a je rok od roku větší a více kvete. Modrou barvu je dobré podpořir speciálním hnojivem. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
katulline - (9) - 92.147 (?), 2.4.2015 11:23

koupila jsem specialni substrat i hnojivo pro hortenzie. Koukala jsem na vetvicky a kvetenstvi tam zadne nevidim. Tudiz strihat asi neni co :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 2.4.2015 14:42

To je jasné, keříky se po zimě prodávají upravené střihem, bez květenství. Už na ní máte určitě vidět pupeny, já na některých místech v zahradě mám hortenzie už hodně napučené s lístky. Určitě Vám krásně vyroste a bude Vás těšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.117 (?), 2.5.2015 12:49

Hortenzie kvete jen na starém dřevě, takže když ji´ostříháte tak máte smůlu květy neuvidíte, ale rostlina obrazí a zesílí.Pozor na mrazíky a průvan, nemá to ráda.To jsou mé poznatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika