Pěstování Honzíků



Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?)
3.5.2010 13:51

Ahoj Magdi, to já Honzíka nikdy nepěstovala.Máš modrou barvu nebo jsou asi i jiné, viď?Napiš, jak jsi přezimovala tu vloni koupenou "bugenvilku",ta se mi moc líbí, tady jsem ji letos zatím neviděla.Vy tam u vás se máte! Samá výstava... Tady u nás je prdlajs, jednou za dva roky Čimelice a dost.Tak pa B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 165.179 (?), 2.5.2010 16:40, zobrazeno: 24903x

Dobrý den, prosím poraďte mi někdo s pěstování Honzíků.Objednala jsem si je v zásilkovém zahradnictví, přišly také malé hlízky, které jsem zasadila do květináče, některé jsou 4cm vyrostlé, některé ještě nevyrazily.Nevím, co snimi dál, jestli mají být v květináči po jednom, jak moc se rozrůstají, jestli se zaštipují, jaké mají nároky na půdu, zda je můžu pěstovat venku na zahradě nebo balkoně atd.Zajímá mě všechno důležité o pěstování.Děkuji za každou radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 2.5.2010 19:00

Paní Marie, opsala jsem Vám z knihy Zelený domov.Honzík=Bouloň Můžeme po celé léto pěstovat na okně nebo na balkoně.V zimě uložíme květináč se zaschlou rostl. na suché místo s tepl.10 až 20 st.V březnu až dubnu se oddenky vyjmou a zasadí po 3-5 do menších květináčků.Ty se naplní zeminou jen do dvou třetin a odd.se do nich mělce vysadí, teprve po vyrašení se přisype zemina.Větší množství oddenků lze sázet do větších květináčů nebo truhlíků.Přihnojujeme roztokem plného hnojiva, během vegetace vyžadují dostateč.zálivku a světlé stanoviště.Prudké slunce ji však může spálit, proto pěstujeme bouloň v polostínu.Po odkvětu během 9.a10.necháme rostl.postupně zaschnout a pak je uložíme.Bouloň se množí snadno oddenky, a také řízkováním a semenem.Tak to je vše, co tam píšou.Ať se Vám pěstování daří, B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 2.5.2010 21:44

Ahoj Berti, s Honzíkem mám letité zkušenosti. Začátkem března začnu hlízky v květináči občas zalévat a nyní se mají už hezky k světu. Až povyrostou tak na 5 cm začnu je rozesazovat. Každým rokem jich přibude a tak je vždy rozdávám všem známým. Je to krásná nenáročná kytička. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 3.5.2010 13:51

Ahoj Magdi, to já Honzíka nikdy nepěstovala.Máš modrou barvu nebo jsou asi i jiné, viď?Napiš, jak jsi přezimovala tu vloni koupenou "bugenvilku",ta se mi moc líbí, tady jsem ji letos zatím neviděla.Vy tam u vás se máte! Samá výstava... Tady u nás je prdlajs, jednou za dva roky Čimelice a dost.Tak pa B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.47 (?), 4.9.2017 15:26

Milá děvčata-pěstitelky "honzíků".Mám ho již nějakých 35 let, teda bohaté zkušenosti s pěstováním.Nemá rád moc sluníčko, tedy raději umístit do polostínu. Kvete mi do pozdního jara do konce léta.Poté, ho ostříhám těsně nad zeminou a umístím dovnitř bytu na parapet.Po celou dobu už pak nezalévat, se zálivkou začnu až koncem března, začátkem dubna.Ven na lodžiji ho dávám až po zmrzlých. Rzdala jsem ho již všem svým známým v okolí.

můj honzík
můj honzík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.21 (?), 15.2.2017 13:14

Ahoj Magdo, s Honzíkem nemám žádné zkušenosti. Koupila jsem si ho na výstavě v Lysé nad Lab. Na podzim jsem na milého Honzíka zapoměla a zůstal venku (v suchu) Teď jsem ho jen ostřihala přidala navrch trochu zeminy a čekám. Nevím, zda suché hlízky snášejí mráz. Zdraví Manka   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.159 (?), 3.5.2010 14:41

Děkuji vám, za popis pěstování Honzíků, teď už snad budu vědět jak na to, že se jmenuje Bouloň,jsem taky nevěděla.Pošlu fotky, jak teď je mám vyrostlé,2 ještě nevylezly, snad proto, že jsem je nasadila asi 2cm pod povrch, měly být asi mělčeji zasazené pod povrchem.Děkuji!

Honzíky
Honzíky
Honzík-Bouloň
Honzík-Bouloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika