Oleandr



host - 78.139 (?)
24.8.2015 23:20

Můj oleandr je velmi žíznivý. Nechá se zalít klidně dvakrát denně jinak vadne. Zaleju a během chvíle je voda i v misce vysátá. Ale, když vidim jak úspěšně přežívají třeba uprostřed vyprahlé dálnice v Chorvatsku a stačí jim vlhčejčí vzduch..? Zem neřešim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 104.161 (?), 20.4.2009 22:02

Já mám v zimě oleandr na verandě, kde je asi+5 až+10° Občas ho zaleju, ale jen aby neopadávaly listy. Když je teď pěkně dám ho ven. Co mě překvapilo od pisatele výš, že píše že nesmí být oleandr ve vodě. Já ho mám v umyvadle a vždycky když vodu vypije tak jí doleju. Kvete mi už dobře 10 let. Už mu nestačí ani květináč, proto jsem se ptala na to přesazování. Fakt je, že když už mu moc vyrostou výhonky, tak ho celý sestřihnu, takže z něho mám keřík asi do metru, krásně obrostlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 20.4.2009 22:25

Oleander je flexibilná rastlina. Ak ho "naučíte" na stojatú vodu v umyvadle, tak si bez problémov zvykne. Ak vychádzate z toho, že oleander je doma v severnej Afrike a okolo Stredozemného mora, tak tam takýto luxus nemá. Tam je k dispozícii piesok, šutre, skalné pukliny, trochu hliny, slaný aerosol od mora a slnko. To je asi tak všetko. Ak naprší, tak voda rýchle pretečie cez skaly a nedrží sa tam. Čiže ak budete pestovať oleander týmto sposobom, tiež dobre. Ja ho zvyknem veľmi skoro vystrčiť von, obvykle zapichnem 2-3 tyčinky hnojiva na muškáty - "a budiž jaro!" Nedávam pod neho žiadne misky, zalievam ho "záplavovo". Prebytok odtečie. Ale tiež nie každý deň - nie sme predsa tropický prales.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.58 (?), 21.4.2009 10:45

Děkuji moc za informaci a další poznatek o pěstování oleandru. Já jsem ho totiž do toho umyvadla s vodou začala dávat až když nadměrně shazoval listy a objevovaly se ze spoda hole větve. V tom umyvadle je olistěný až dolů a kvete mu každý výhonek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.116 (?), 23.4.2009 15:09

Podle mě oleandr chce vodu. Mám stejnou zkušenost jako vy, pokud nemá dostatek vody, shazuje listy. A pokud vím, tak i rada pro pěstování oleandru je - nohy ve vodě. To sucho mně tam nějak nesedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.206 (?), 16.12.2009 13:13

tiez myslim ze sa za vodu odvdaci ved bezne rastie na brehu riek ako nase vrby ked maju korine bezne vo vode pri nedostatku vody kvety a mlade vyhonky rychlo vadnu a starsieie rastliny zhaduju listie rastu v kazdej pode, pocas leta prihnojujem hnojivom na kvitnuce rastliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.153 (?), 20.10.2014 21:52

Tak tak... hlavní zásady - hlava v teple, nohy ve vodě :-) takto oleandry pěstuji úspěšně léta. Jak chybí voda, padá listí i nerozvité květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.139 (?), 24.8.2015 23:20

Můj oleandr je velmi žíznivý. Nechá se zalít klidně dvakrát denně jinak vadne. Zaleju a během chvíle je voda i v misce vysátá. Ale, když vidim jak úspěšně přežívají třeba uprostřed vyprahlé dálnice v Chorvatsku a stačí jim vlhčejčí vzduch..? Zem neřešim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.102 (?), 25.8.2015 14:13

asi sa prehrieva nadoba alebo aj substrat, moze to suvisiet aj so zlou kvalitou substratu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 27.11.2009 17:46

Oleandry ve Středozemí rostou ale nejraději podél vodních toků (ty ale mohou přes léto vysýchat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.132 (?), 3.12.2015 13:15

Od odborníka vím že Oleand žije kolem vody a proto ho denně prolívám vodou na jaře a vlétě a vyhovuje muto a stále kvete znovu a znovu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika