Oleandr



host - 13.233 (?)
11.10.2009 7:41

Dobrý den, chtěla bych zkusit dát oleandr do zahrádky, nechat ho ve volné přírodě(zimní uskladnění je náročné na prostory) s hnojením a zálivkou bych si poradila, ale ptám se zda zakrýt na zimu. Jestliže ano, jak to řešit.Nějakou folií nebo kartonovým papírem nebo větvemi? Hlavně aby přežil. Domnívám se, že by to měl vydržet, už i palmy, sice jen některé druhy se u nás pěstují volně v přírodě. Děkuji za odpověď. Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 66.230 (?), 18.4.2009 23:04, zobrazeno: 168169x

Prosím o radu do jaké země přesadit oleandr. Mám koupenou rašelinu a zahradní substrát. Nebo mám koupit něco jiného?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.194 (?), 20.4.2009 8:28

Tak jsem si myslela, že se rady budou jen sypat a zatím se žádný zahradník na přesazování oleandru nenašel. Neznáte alespoň někdo telefoní číslo do Botanické zahrady do Prahy abych se zeptala tam? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 20.4.2009 9:08

Oleander nevyžaduje žiadnu špeciálnu podu. Stačí obyčajný substrát. Hlavne aby to bolo dostatočne priepustné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.161 (?), 20.4.2009 19:28

Díky moc za infomaci. Jen ještě se zeptám, mám přidat do květináče trochu rašeliny nebo raději trochu povápnit. To stále nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 20.4.2009 21:10

Oleander rastie bez problémov v najbiednejšej pode, kde už iné rastliny skončili. V podstate znesie každú podu. Jediná podmienka je, aby tam "nestála voda". Vápnik toleruje, ale nepridával by som ho. Rašelinu už vobec nie - saje vodu ako houba. To je nevhodné.

Ak si správne spomínam, tak pri poslednom veľkom presadzovaní mojich oleandrov (čo už bolo hodne dávno) - som dával najbežnejší substrát, trochu piesku, trochu bežnej hliny zo záhrady a pár hrstí substrátu pre sukulenty. Je to na Vašej fantázií, čo tam dáte.  Potom do toho ešte pridávam kamienky, akých je vždy plná záhrada - to aby bol kvetináč tažký a neprevrhol mi ho vietor. Musí to byť celé priepustné - to je princíp. Netreba z toho robiť vedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.12 (?), 28.4.2009 10:36

Oleandry mám na zahradě řadu let, přidávám na jaře a na podzim rašelinu, hnojím několikrát za sezonu Kristalonem- pro Oleandry a Azalky, na zimu pokud je ve volné přírodě hojně zaleju, jsou opravdu nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.233 (?), 11.10.2009 7:41

Dobrý den, chtěla bych zkusit dát oleandr do zahrádky, nechat ho ve volné přírodě(zimní uskladnění je náročné na prostory) s hnojením a zálivkou bych si poradila, ale ptám se zda zakrýt na zimu. Jestliže ano, jak to řešit.Nějakou folií nebo kartonovým papírem nebo větvemi? Hlavně aby přežil. Domnívám se, že by to měl vydržet, už i palmy, sice jen některé druhy se u nás pěstují volně v přírodě. Děkuji za odpověď. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 11.10.2009 7:52

U fíkovníků se doporučuje a osvědčuje netkaná textilie.Snad to platí i pro oleandry.Chce to vyzkoušet.Rozhodně ne igelitovou folii.Snad by stačilo i chvojí.Záleží na podmínkách u vás. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.84 (?), 21.8.2009 16:52

Dobrý den, pěstují oleandre na slunném balkone v rúzných barvách a daří jse mi.Zeminu dávám míchanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.173 (?), 20.4.2009 21:17

Prosím o radu. Přez zimu jsem měla Oleandr u půdy a přežil to. Nyní jsem ho přihnojila a dosypala novou rašelinu. Mám ho venku na raním sluníčku, ale stále se nechce spanatovat. Poradítě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika