Neznámá trvalka



Stránky: 1,  2   
Fuchsie - (36) - 41.104 (?) 
25.5.2009 22:38, zobrazeno: 8999x

Poradí mi někdo, jak se jmenuje tato krásná trvalka? Nikde jsem ji zatím neviděla, ale kamarádka má sazenici a květ již rozkvetlý.

neznámá trvalka
neznámá trvalka
neznámá trvalka nebo léčivka?
neznámá trvalka nebo léčivka?
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 106.156 (?), 7.6.2009 20:58

Jmenuje se Třemdava bílá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.204 (?), 12.5.2012 21:14

Dobrý den, trvalka TŘEMDAVA je velice krásná a vzácná... mnoho lidí se jí snaží vypěstovat ze semínek, ale nedaří se a v obchodní síti je téměř neprodejná... já osobně pár sazeniček vlastním a velice pečlivě si je ochraňuji... mám jí na slunném a suchém stanovišti a v neprohnojené půdě... proto kdo sazenici vlastní neví ani jakou má vzácnost!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 13.5.2012 22:02

Já jsem se ji také neúspěšně pokoušel vypěstovat ze semínek. Kdyby někdo přišel na ten fígl, aby semena začala klíčit, tak napište.  Jen bych se přimlouval za to, aby ji nikdo nevyrýval na původních lokalitách. Vím, zahrádkářská vášeň je silná, ale pokud nemáte doma vhodné podmínky, tak rostliny přinesené z přírody po čase obvykle zajdou. Dnes si raději udělám výlet, a pokochám se krásou vzácných rostlin v přírodě bez okopávání, zalévání a jiné práce. Nemusím mít vše doma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 12.5.2012 21:58

Pokud ji sháníte, tak v nabídce ji má Lukon Glads jak s růžovým, tak s bílým květem. Zajímavost - výpary z keře zapálené hoří...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 12.5.2012 22:53

S údajem, že zapálené výpary z třemdavy (silice?) hoří jsem se již také setkal. Zajímalo by mne, jestli Vy, Lído, nebo kdokoli jiný, s tím máte osobní zkušenost. Předem děkuji za odpověď.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2012 0:18

Mám bílou i růžovou a zapalovat jsem nezkoušela... ale voní hezky. Pro ty co neznají: je u ní upozornění, že je to rostlina s celkem agresivníma a alergizujícíma šťávama - při potřísnění může dojít dost silné kontaktní či fotosenzitivní alergii. Nezažila jsem to u ní, ale u vysékání planého pastiňáku křovinořezem - bratr to odnesl puchýři po celém těle, na obličeji mu hrozilo i zjizvení, musel do nemocnice. Já pouze na nohách...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.254 (?), 13.5.2012 21:50

Kdysi jsem jednomu režisérovi dokumentárních filmů ukazoval třemdavu na zahradě a povídal jsem mu o tom hoření s tím, že jsem to nikdy nezkoušel a on pokyvoval hlavou a šokoval mě odpovědí, že to zná, že o tom točil film v okolí Karlštejna.    pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.127 (?), 13.5.2012 22:27

Nechci být škarohlíd a šťoura, ale stejně to ještě není přímá osobní zkušenost pisatele příspěvku. Ukázka z onoho filmu by byla lepší :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 13.5.2012 22:40

Sama jsem to nezkoušela, ale švagrová ano, skutečně prý to je takový slabý plamínek (nemám důvod jí nevěřit).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika