Neznámá rostlina



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?) 
25.6.2015 22:02, zobrazeno: 3270x

Dobrý den, poznáte někdo rostliny? První je trvalka s růžovými květy. Druhá je letnička, květy jsou ve skutečnosti lila. Předem děkuji.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.111 (?), 25.6.2015 22:15

To první je kyprej vrbice - dorůstá výšky až jeden metr, pokud odstraníte první odkvetlá květenství, pokvete z vedlejších ještě dlouhou dobu. Mám ho u jezírka ve vlhké zemi, ale snese i sucho, jen je pak nižší. Mezi těmi afrikány mi to připadá něco jako huseník, ale to jen hádám.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 26.6.2015 22:46
Děkuji. Ten je krásný. Mně to bylo prodáno vloni jako dračík. Má to podobné listy, ale nezdálo se mi to. To druhé je směs nízkých letniček od Sema, kde vyrostly pouze afrikány a tyto lila kvítky. Bohužel ani na obalu ani na stránkách není seznam rostlin ve směsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 26.6.2015 22:58

Ten kyprej jsem "ulovila" na louce za osadou... Bývalo jich tam víc, pak zůstal jediný (byla to jen 1 šťopka), tak jsem ho "zachránila". Jeho potomky rozdávám po sousedkách a chtěla jsem ho vrátit i na louku, ale ta má teď nového majitele a měl tam firmu na vyčištění pozemku, tak z toho asi sejde.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 27.6.2015 11:44

Jéé Lído, mám kyprej po celé zahraděsmiley i tam, kde ho nechci a jsem nucená ho sem tam vyhoditsad I jsem si objednala šlechtěnce, měl být růžovější(cukrkandlovějšíwink) ale houby, je stejný, jako ten obyč, co mám všude. Mám vysázený celý záhon, bohužel se to od zahradníků nepovedlo úplně správně navrhnout - je suchý a moc se mu tam nedaří, proto se snaží pořád dostat někam jinamwink Už jsem i přemýšlela, že mu najdu lepší místo, jenže když zrovna tam mi barvou a dobou kvetení sedí, no. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.111 (?), 27.6.2015 12:07

Konvalinko, já ho mám u jezírka, co mám udělanou vlhkou zónu (z výlisku jezírka ven vytaženou fólii a geotextilii - takovou větší šišatou mísu, táhne si tam vodu), tam se mu líbí...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika