Název rostlin



host - 255.56 (?)
1.9.2015 21:22

Prosím nevíte co je toto za rostlinu, vyrostlo to mezi trvalkama? Listy jsou

chlupaté a mají 50cm v průměru.Děkuji.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 111.26 (?), 1.9.2015 0:37

jj, bělozářku pěstuju, mám nakoukanou, tam jsem si jistá na téměř 100 %.

na mochnu mne ovšem nezvikláte. Ať koukám, jak koukám na obr. postrádám byť náznak toho jejího "jahodníkovitého" listí.

I tady jsem si skorojistá oním přiřazením k rodu geum. Naprosto souhlasím s panem Josefem, že kdyby bylo popsáno kde/kdy, event. výška, určovalo by se snáze.

Měla jsem loni na podzim geové období, hamounila jsem kultivary. Prodávají se především G. coccineum a G. rivale. Vzhledem k jejich ochotě se vzájemně křížit, k barevné proměnlivosti v závislosti na stáří květu, stanovišti + mnoha jiných proměnných, kdy spolu koupený stejný kultivar vykazoval následně v roce příštím na dvou stanovištích barevné odlišnosti, jsem bližší určení spolkla.  Kdybych tedy měla být troufalá a chtěla určit blíže, pak bych na presentované fotce volila Geum montanum. A smyčkou se dostávám k úvodu  - pokud by bylo sděleno, že fotka byla pořízena v Krkonoších, Alpách a pod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 1.9.2015 0:38

a už zase, podpis - Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.9.2015 7:43

No mochna to je na první pohled, i na třetí.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.9.2015 8:22

Na to čtvrté kouknutí, možná máte paní Květo pravdu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.56 (?), 1.9.2015 21:22

Prosím nevíte co je toto za rostlinu, vyrostlo to mezi trvalkama? Listy jsou

chlupaté a mají 50cm v průměru.Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 1.9.2015 21:40

Devětsil?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.9.2015 21:43

Mohla by to být paulovnie.Jinak nepoznat rostlinku ze skupiny geum reptans je ostuda.To myslím na sebe.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.129 (?), 1.9.2015 23:10

Když už jsme se tu pustili do přehodnocování a oprav, tak se znovu přidám:

Nejprve se opravím sám: po znovuprohlédnutí druhé růžové kytičky, kde jako květenství nejsou vidět vijany, ale okolíky, odvolávám pomněnku a vracím se k těm petrklíčovitám rostlinám. Nejspíše by to tedy mohl být pochybek, snad Androsace carnea (nebo jsem vyhledal ještě nekolik podobných).

Kuklík bych spíše asi nazval kuklíkem horským. (Kuklík plazivý má obrázcích zpravidla užší a zpeřenější listy a korunní plátky nemá takové široké a zvlněné.)

Druhý hořec by mohl být Gentiana syringea (jestli si to asi po dvou dnech ještě pamatuji), takže nikoli hořeček.

A pavlovnie v záhonku mezi kytičkami je taky pěkná. Její obrovské listy jsou úžasné. To tam asi někde budete mít tenhle krásný, modře kvetoucí strom, někde poblíž; semínka má však úplně drobounká, tak je vítr či ptáci apod mohou zanést leckam. Ale předpokládám, že jste spíše z teplejšího místa republiky, ve vyšších polohách a na horách by asi moc nešel, velmi snadno namrzá. A nyní se začíná pěstovat jeko rychle rostoucí energetická a dřevařská rostlina.

A to prozatím stačí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.129 (?), 1.9.2015 23:26

Tak přece jen mi to nedalo a pustil jsem se ještě do toho prvního růžového polštářku.

Prozatímní horcí kandidáti jsou silenka bezlodyžná - Silene acaulis, případně písečnice Arenaria tetraquetra nebo Arenaria purpurascens.

(Dále zatím nepátrám.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.129 (?), 1.9.2015 23:43

A ještě u třetí růžové kytičky bych možná mohl odvolat kozinec - Astragalus a navrhnout rod Onobrychis, tedy vičenec? Anebo zase ještě něco jiného???

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika