Nádoby s trvalkami, které nezmrznou



host - 216.102 (?)
28.9.2011 22:23

Jsem tu dnes poprvé, a tak se omlouvám, že píšu možná do špatné kolonky - trvalky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 216.102 (?), 28.9.2011 22:08, zobrazeno: 9304x

Poradíte mi, prosím, čím osadit větší květináče (spíše truhlíky), který bych chtěla mít na dvoře před vstupem do domu? (Slunce na toto místo svítí spíše dopoledne, pak již méně..Květináče by byly i přes zimu venku. Nemáte tip na keřík či stromek, který bude asi 1,50 m vysoký, odolný mrazu a přitom vzhledově zajímavý?

Je možná i kombinace více rostlinek v jednom květináči..

Kdyby jste někdo měl třeba zajímavé foto budu moc ráda!

Moc děkuji Markéta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.102 (?), 28.9.2011 22:23

Jsem tu dnes poprvé, a tak se omlouvám, že píšu možná do špatné kolonky - trvalky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.102 (?), 28.9.2011 22:36

Mě osobně připadá, že jehličnany by mohly odolat... Ale zajímalo by mne, zda by se našel i nějaký listnáč? Napadá mne buxus, ale naše stavení je spíše venkovského typu, možná bych nejraději něco takového co by se hodilo ke starému domku?(Bylo by možné pěstovat v truhlíku třeba i hlohyni šarlatolistou a trochu ji občas zastřihnout?)

Děkuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 162.49 (?), 28.9.2011 23:02
S přezimováním buxusu v nádobách nemám dobré zkušenosti. Hlohyni bych také nevěřil. Jehličnany většinou asi opravdu odolávají lépe. Konkrétně si myslím, že třeba smrk pichlavý toho vydrží hodně, borovice taky, pravděpodobně kleč. Hodně vydrží i některé tůje, keřovité, sloupovité a plazivé jalovce, některé cypřišky (cypřišek hrachonosný v různých odrůdách). Sledujte ve městech, kam se dostanete, jaké keře a stromky jsou v nádobách mobilní zeleně vysazeny. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 28.9.2011 23:18

ve městě na balkoně mezi činžáky mám už roky stříhaný smrk pichlavý (prostě nálet z lesa), kdybych ho tak v květináči nechala na venkově na zahradě, tak zmrzne. Záleží prostě jak je místo chráněno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.102 (?), 28.9.2011 23:41

Moc děkuji za radu, zkusím se zajít podívat ještě do zahradnictví na nějaké jalovce, jinak zkusím smrček či borovičku. Bude to určitě hezké, budu třeba trochu zaštipovat výhonky a trochu udržovat tvar do kužele... Okolo nandám kamínky, mech, kůru...

A od teď začnu pokukovat po výsadbách městské zeleně pro inspiraci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 162.49 (?), 28.9.2011 23:51
Ještě doplním: 1. Inspirace v městské zeleni nebude o tom, vidět tam pěkné věci, ale vidět rostliny, které tam delší dobu v truhlících či betonových korytech vydrží. O úrovni péče jistě rozhodují prostředky, které jsou na tuto péči vyčleněny a ty jistě nebudou přehnaně velké. 2. Čím větší truhlík/květináč/nádoba/koryto, tím lepší: z hlediska objemu půdy pro kořeny, z hlediska množství závlahové vody, kterou pojme zem v truhlíku, dále taky z hlediska vyrovnanosti tepelotních a vlhkostních podmínek. 3. Jak velké a z jakého materiálu máte své nádoby Vy? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 29.9.2011 14:03

Dobrý den,

dobrou zkušenost mám v květináčích s thujemi, borovicí-klečí, bezvadně přežívají i rozchodníky a břečťan (to mám jako podsadu). V zimě je důležité dodržovat zálivku, protože plno rostlin přes zimu "nevymrzne", ale uschne. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 29.9.2011 14:46

U nás ve městě mají v nádobách kromě klasických macešek třeba kručinku, nízké tavolníky, brslen a z jehličnanů plazivé jalovce. Asi bych volila takové rostliny, které snesou "skalkové" poměry...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
UweFültr - (2) - 112.181 (?), 8.2.2024 15:16

Otevřu toto staré téma. Šla by takto pěstovat blýskalka či bobkovišeň? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika