Mandevila



Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.61 (?) 
26.4.2007 23:10, zobrazeno: 58946x
ráda bych si pořídila tuto rostlinu,ale bohužel nemohu sehnat bližší informace o jejím pěstování,nemáte někdo zkušenosti s touto rostlinou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 211.118 (?), 21.7.2007 9:46
Dobrý den, já mám Mandevilu červenou a růžovou (už 5 let). Tato pn oucí rostlina je z tropické Ameriky, vyžaduje v létě slunečné a vzdušné místo, jestliže ji budete dostatečně zalévat a pravidelně hnojit, pokvete nepřetržitě až do podzimu.Před prvními nočními mrazíky je třeba rostlinu uklidit na chladné, světlé místo od 10-15 stupnů C. Nižší vlhkost vzduchu trochu snese, ale pamatujte si, že-v závislosti na počtu listu- na teplém místě bude potřebovat více světla a vody. Vody ji však nedopřávejte příliš, aby stonek neuhníval. Zalévejte tak, aby nebyl byl vysušený,doporučuje se zálivka 1x za 10-14 dní. Časně z jara odstřihněte slabé výhony, ale nepotřísněte se mléčnou tekutinou z pletiv, je jedovatá! Rostlinu přesazujte zřídka.
Množí se úspěšně ze semen nebo polovyzrálými řízky, odebíranými v létě.Řízky pod folií nebo pod sklem zakoření během několika týdnů.
V bytových podmínkách začne ztrácet listí, neboť se dostane do jiného prostředí s odlišnou teplotou a vzdušnou vlhkostí.

Tyto informace mi tehdy poskytli od fi Starkl. Mandevilu jsem zkoušela množit, ale neúspěšně.
Přeji všem hodně zdaru při pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.182 (?), 29.3.2008 21:03

Zdravim lidicky.Mandevilu jsem rozmnozila uspesne asi 2/3 rizku se mi ujali.Bohuzel rostliny ktere jsem si koupila minulej rok sa mi podarilo prezimovat ale mam pocit ze zivori protoze vyrazi nove vyhonky ale hned nato znova uhynou a takhle se to strida nekde vyrazi nekde uhyne.Nevim co delam spatne presadila jsem ji a zacala prihnojovat tak sem zvedava jak se jim bude darit.Nic mene ty rizky co se ujali dou vsechny a jsou na rozdil od tych starych krasne olistene tak aspon z nich mam radost jesli ma nekdo nejakou radu prism napiste. majalekesova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.38 (?), 8.3.2012 23:12

Mám ji třetím rokem překrásné květy po celý rok.Letošní zimu pozvolna ztratila listy.Jsem z toho nešťastná nevím jestli se znovu olistí nebo už ji nelze zachránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.141 (?), 6.5.2016 10:11

Dobrý den, píšete, že se dá mandevilla dobře množit ze semen, ale nemohu je nikde sehnat! Nevíte kde by je měli a mohla si je objednat? 

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.10 (?), 3.10.2008 13:38

Ahojky,

na mandevile mi narostl plod asi velikosti pomeranče, říkala jsem si co to je, po čase plod začal usychat a uvnitř plodu byli černá semínka. Ty jsem zasadila a narostla mi krásná mandevila. Pěstuji ji na parapetě a jak si vzpomenu tak ji pohnojím. Hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.14 (?), 23.6.2010 10:41
prosím viete mi vysvetliť aký je rozdiel medzi mandevilou a sundavilou..? dakujem LAIK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.27 (?), 10.7.2010 21:18

Žádný, je to jedno a totéž. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.13 (?), 8.9.2010 20:31

Mandevila je růžová, sundevila červená, odolnější a vyšlechtěnější druh a obecný botanický název pro všechny je dipladenia. Zdraví Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hofi - (45) - 8.74 (?), 5.3.2011 20:54

Dobrý den,

můžete mi někdo poradit čím přihnojovat Mandevilu a jak často, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika