Lilie - škůdci



host - 160.10 (?) 
30.7.2006 15:20, zobrazeno: 23735x
Po liliích nám lezou červení broučci a zůstávají po nich skvrny.Na jiných zase vysedávají drobouncí plži.Prosím o radu,co proti tomu dělat?Petra
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.190 (?), 4.8.2006 10:50
Odborníci doporučují různé postřiky, mně se osvědčil jeden způsob, musím je denně prohlížet a jak vidím červenýho broučka, hned ho rozmáčknu, bohužel už se mi stalo, že jsem takto zlikvidovala berušku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.105 (?), 15.8.2006 11:11
ten červený brouček je chřestovníček liliový a nejlepší je ho  z květiny sebrat,postřiky nepomůžou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.234 (?), 6.4.2007 9:35

Dobrý den.

Potřebuji poradit, jak  se zbavit červených broučků na liliích.

Okusují listy.

Děkuji Rolencová

Dana.Rolencova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 6.4.2007 17:30
Sbírat a mačkat. Lezou navrch a pod listem bývají larvy. Vždycky jsem se jich zbavila sběrem, ale chce to stále kontrolovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.126 (?), 9.5.2007 17:41
Chřestovníček liliový ničí nejen lilie a řebčíky, ale úspěšně dokáže zlikvidovat česnek, mladou cibuli a vyskytuje se také na pažitce. Pokud najdu na zeleninové zahrádce jednoho až dva dospělé brouky a žádná vajíčka nebo larvy ve třech po sobě jdoucích dnech, tak vystačí sběr a mechanická likvidace. Při větším výskytu používám postřik KARATE, stačí 2x za období březen až duben. Pozor, výskyt chřestovníčka musejí hlídat také sousedé, jinak kromě toho, že přijdou o květiny a o úrodu, tak jsou jejich záhony zdrojem dalších náletů na vlastní zahrádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.182 (?), 27.4.2007 12:21
chřestovníčka sbírám, mj. vykouše celé poupě. Chce to prohlížet každý den. Slimáci mi v záhonu vyžírali celé cibule lilií, proto už několik let pěstuji lilie v květináčích a velkých nádobách. Na zimu vyndám, nechám v krabici zasypané rašelinou nebo suchou zeminou a skladuji ve sklepě. Na jaře opět vysadím do nádob. Pak kvetou super.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
David Janošek - (34), 27.4.2007 15:05
Zdravím
Objevil jsem v hlíně v květináči s liliemi takový jakoby červené schránky larev ...  Nevíte, jestli to je "pozůstatek" z chřestovníčků ??? Na rostoucích roslinách zatím není nic vykousané,vše vypadá OK, jen se bojím, aby pak z ničeho nic nepřišla invaze ... Na netu ani v knížkách jsem nic nenašel a zajímalo by mě,co to může být ... Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.174 (?), 30.6.2015 20:59

Larva Chřestovníčka

Chřestovníček
Chřestovníček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika