Likvidácia koreňov trvalky Veternica



host - 60.95 (?) 
6.9.2015 10:26, zobrazeno: 1861x

Zdravím vás. Neviete mi prosím poradiť ako sa mám definitívne zbaviť koreňov veternice Anemone hupehensis? Mala som ju vysadenú len rok, ale keď som zistila že mi dusí okolité trvalky, tak som ju minulý rok vykopala aj s koreňmi (inak má neuveriteľné množstvo koreňov). Lenže tento rok mi vyrašila opäť a za rok doslova zlikvidovala okolité kvety. Ide o pôdokryvnú kvitnúcu trvalku a neviem sa jej zbaviť. Tak som ju teraz na jeseň opäť vykopala a poctivo už 2. deň vyberám aj drobné korienky. Mám podľa vás pre istotu ešte pôdu postriekať nejakým neselektívnym postrekom? Neotrávim si pôdu? Alebo mi viete poradiť ako sa definitívne tejto rastliny zbaviť? Ďakujem vám za každú radu. Už som uz toho kvetu zúfalá, neskutočne rozpísavá rastlina.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 207.98 (?), 4.11.2015 23:07

Snad by pomohlo vzít Roundup a poctivě štětečkem potřít každou kytku, ta si ten jed natáhne přes listy do kořenů a rostlina odumře. Bude to sice taková úmorná práce, ale časem by měly zmizet. Tím že tam ryjete tak rozseknete kořínek a tím vytváříte kořenové řízky, takže rytím si to množíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika