Levandule ze semínek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 213.122 (?) 
25.2.2010 12:04

Pokud máte obyčejnou L.lékařskou, nema problema. Potřebuje sušší stanovíště na plném slunci, především proto, aby ji nepřerůstaly jiné rostliny.Zabít ji může snad jen Vaše péče. Řez ve vhodnou dobu bez problémů.  R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Hana R. - (46) - 4.22 (?), 28.2.2010 17:35

Dobrý Den, velice mě zaujala tato debata.

Mám z loňského léta schované usušené květy Levandule. Dá se toto použít jako osivo a vypěstuji z toho doopravdu Leavnduli?

Zkoušela jsme to už několikrát, ale marně :-(

Díky za Vaše rady H.R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Trixinka - (7) - 217.3 (?), 3.3.2010 11:17

Jj je to lékařská. To zalévání platí i na pobyt venku v mrazech, sněhu?  Nebo jen na chodbě.

Hana R... nebylo by jednodužší koupit pytlíček se semínky? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 3.3.2010 14:10

z koupených semínek by to bylo možná jistější. Šla jsem zač. ledna na zahradu, přebrodila se sněhem, uloupla pár vršků levandule, pomnula v prstech, zasela a rostou krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Trixinka - (7) - 217.3 (?), 3.3.2010 18:25

Tak to je paráda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 64.68 (?), 3.3.2010 18:27

Tak já byla včera nedočkavá co sem kdo napíše.Na zahradě jsem našla 3 posední klasy květů Levandule a po promnutí doopravdy vapadala černá semínka což z té Levandule sklizené na konci léta nevypadlo ani jedno, asi to doopravdy potřebuje mrazík... jen nevím jak je to ve francii,,,asi se tam množí postraníma výhonama.Semínka jsme zasela, dala mezi špalet.okno a budu čekat.

Danny? jak velké máte nyní ty rostlinky?

Díky H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 3.3.2010 20:05

Hani, jsou ještě maličké, jde to pomalu, dva děložní lístky a teprve se pomalinku klubou pravé. Někde psali, že tento rok z toho moc potěšení nebude. poradila bych ještě, nespěchejte vůbec s přepichováním, dost času i když bude už víc pravých lístků. Zkouším ještě řízky, zkuste taky! Kdybyste prohledala všechna témata "levandule".- zadejte do vyhlevávání... tak se dočtete hodně jiných zkušeností.D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.139 (?), 10.5.2011 14:06

Tak mně obě levandule na zahradě buď uschly nebo vymrzly. A to vypěstuji s úspěchem cokoliv i ze semínek. Prostě se nepovedlo. Dám tomu šamci ještě tento rok. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.42 (?), 15.7.2011 1:11

ahoj holky. Levandule me hroze laka. BOhuzel me pochcipali aj kaktusy :D. proto by me zajimalo zda je mohu met celorocne doma, a proste veskere info pro zacatecniky. Jeslti tu je nekdo ochotny a hodny me o tom povedet vic. Jak to je s nima pres zimu. jelsit musi mit cely den slunicko nebo postaci cast dne. (okno mam na vychod a v kuchyni je na zapad, ale je mezi panelakama) bohuzel bydlim v byte, takze zadny zahonek nehrozi.Jeslit musim met truhlik nebo postaci aj naky vetsi kvetinac ozdobenej, jaky substrat, jak zalevat... :) predem dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.13 (?), 9.5.2010 0:53

no asi to bude pravda s tím plevelem, sousedka má levanduli přímo u našeho plotu a před týdnem se objevila také na našem pozemku, docela vzrostlá rostlinka, přesadila jsem ji do bylinkového záhonku, levandule zadarmo:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika