Které kytky raší pozdě?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
19.4.2017 10:36, zobrazeno: 2345x

Abych upřesnila: potřebovala bych nějakou podrostovku pod růže, hustou, nebo třeba velké listy, která by rašila až zhruba v tuto dobu, až růže ostříhám. V létě byla hustá, aby omezila plevele, neb pod záhonem polyantek se šparně plejefrown je skoro jedno, jestli i pokvete. Spíš vysýchavá půda. Nemůžu si na nic vzpomenout. zatím to chci zkusit pořešit afrikány, ale nevím, jestli to bude ideální. Tedy... teoreticky ano - množí se samy, vyrostou později, kvetou, odpuzují mšice... ale jestli to tam zvládnou nevím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 19.4.2017 11:06

Nízkou formu, nahusto a bude to to pravé ořechovéwink! Aksamitník má jen samá pozitiva. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 19.4.2017 12:23

Konvalinko, a proč musí rašit až teď? Mám pod keříky stálezelenou walsdsteinii ("mochničku"), ta je nezmar, roste všude, pěkně se rozrůstá, nevadilo by jí určitě ani případné nakopčení růží. Když někde leze moc, kam nemá, prostě ji oškubu nebo odstříhám výhony... Jinak až teď začíná rašit pupalka missourská, přes zimu je zatažená.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.89 (?), 19.4.2017 15:40

Já tam mán turan a podzimní nízkou astru a karafiát a všechny druhy se rozrůstají a kvetou po různou dobu a když se moc rozrostou tak je jen ostříhám.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 19.4.2017 16:00

Rašit až teď... protože běžně je sejmu plotostřihem a ty zbytky se odtud špatně vybírají, nedá se tam ani pořádně dostat, většinou tam jen nějak podstrčím hrábě a nerada bych cokoliv zadrhnula vyrvala si ven. Pupalka by asi to přistínění nebrala, ale díky za tip, mám ji, takže by šla namnožit a zkusit. Mochničku mám taky, ale že by mi nějak rostla, to ani ne. Asi je na špatném místě a třeba zrovna tam by rostla líp. Asi zkusím od všeho kousek a po roce vyberu vítězelaugh Díky všem za tipy. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.227 (?), 19.4.2017 16:39

Ona mochnička chce spíš polostín, pak roste až moc - minimálně kbelík oškubané vyhazuji tak 2x za rok na kompost (a to jsem měla koupené dvě minirostlinky...). Půda písčitá, nic moc.                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.4.2017 20:59

To jste mi připomněla, že jsem dneska od sousedky z kompostu, přinesla kbelík modřenců, které vyryla a vyhodila. Bylo mi jich líto. Sama sice mám celkem dost, ale tak někam je prostě ještě upíchnu...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika