Kontryhel



host - 110.67 (?) 
12.6.2018 19:53, zobrazeno: 1880x

Dobrý den, moc by mě zajímalo, zda lze používat kontryhel kultivar Robustica stejně jako kontryhel, který známe a roste ve volné přírodě.

Děkuji,

Zdenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?), 12.6.2018 23:00

V přírodě máte zpravidla kontryhel obecný, zatímco Vámi zmíněný kultivar a další skalničkářské variety jsou odvozeny od Kontryhelu měkkého.

Pro některé aplikace je však záměna možná. Zajímavé je užívání sbíraných vodních kapek z gutace po přimíchání 5%glycerinu a 5% etanolu jako "micelární vody". Zde je záměna druhů nepodstatná, protože oba mají proces gutace stejný.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.67 (?), 13.6.2018 7:47

Děkuji za odpověď, slyšela jsem, že někdo nasává kapky z listů brčkem a má tak přírodní macerát. Chtěla jsem si listy kontryhele měkkého nasušit na čaj. 

Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?), 13.6.2018 15:33

... žádný macerát, Rostliny se gutací zbavují přebytečné vody, kterou předtím použily jako dopravní médium pro živiny. Jde o to, že odpaření je energeticky náročnější než gutace přes hydatody. Ta voda má blíže destilované vodě než macerátu.

Obecně je záměna možná u čajových směsí na klimakterické potíže.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika