Kdo poradí - Ornithogalum Dubium



host 
29.6.2005 11:37, zobrazeno: 66262x

Na jaře jsem si koupila květinu Ornithogalum Dubium, která nádherně oranžově kvetla. Nyní vykvetla podruhé. Poradí někdo, prosím, jak s květinou přes zimu? Případně uvítám jakékoliv další informace o tomto druhu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 2.62 (?), 13.5.2008 13:25

Já jsem také tuto rostlinu dostala a hledám způsob jak ji pěstovat, kromě názvu na visačce nic není. Předem děkuji za vaše rady. Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 13.5.2008 13:59

Jako trvalky na skalkách se dají pěstovat druhy, pocházející z Evropy. Středomořské a hlavně africké ddruhy by v zataženém stavu (bez listů) možná jednorázový krátkodobý pokles mírně pod nulu přežily, ale moc by nejásaly. O déletrvajících mínusových teplotách v naší vlhké zimě ani nemluvě. Z toho vyplývá, že pokud chcete O.dubium letnit někde venku (zahrada, balkón, terasa), buď ho budete vždy na jaře (nejlépe po zmrzlých) vysazovat a na podzim před nočními mrazy zase vykopávat a uklízet ve formě cibulí někam dovnitř (s rizikem požkození kořenů a následného postupu hniloby), nebo ho zasaďte do propustného substrátu do pevnějšího plastového květináče (s odtokovými otvory!) a na zahradu ho zakopejte na určené místo i s květináčem, se kterým cibuli na podzim včas zase vyndáte a uklidíte do bezpečí.  Na jaře si rostlina sama řekne o vodu narašením nových listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.244 (?), 5.7.2008 15:01

prosím také o radu s touto květinou co dělat po odkvětu jak dlouho vydrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.133 (?), 11.7.2009 16:41

Já jsem také dostala tuto nádherně kvetoucí květinu, ale nevím co s ní po odkvětu. Prosím poradí my někdo. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.39 (?), 23.4.2014 14:45

Já jsem také dostala nyní -v dubnu k mému svátku tuto květinu.Prosím o radu jak ji pěstovat dále, aby kvetla příští rok apod.Děkuji Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.90 (?), 3.6.2014 22:23

Ornithogalum dubium jsem dostala loni v lednu. V té době krásně kvetlo na dvou stvolech a vydrželo asi měsíc. Po odkvětu jsem ho přestala zalévat a ono zatáhlo, listy i stonky po odkvětu uschly. Nechala jsem jej celé léto v tom květináči a začala trošku zalévat asi v říjnu. Po nějaké době, cca 14 dní nebo 3 týdny se začal objevovat první list. Postupně jsem zalévala trochu víc - podle toho jak se zvětšovala plocha listů (nepřelévat!) a jen trošku 1x přihnojila.  Na začátku letošního roku už byl vidět první stvol s pupeny. Snědek poté rozkvetl postupně asi v únoru a vydržel přibližně 6 týdnů. Zalévání jsem potom začala omezovat. Když stvoly (byly 3) uschly, už jsem dále nezalévala. 

Agnes

Ornithogalum dubium
Ornithogalum dubium
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.202 (?), 17.5.2017 7:45
Patří mezi trvalky. Pochází z Jihoafrické Republiky. Dorůstá výšky 25cm. Kvete oranžovými květy s tmavším středem. Existují vnitrodruhové taxony: •'Ballerina' •'Sunshine' Potřebuje dostatek světla, ne přímého slunečního a dobře propustnou vydrenážovanou půdu. Nesmí dojít k přemokření. Na zimu ji vyhovuje teplota 10°C za sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.12 (?), 14.3.2021 22:49

Na zimu cibule uložíte do chladné místnosti, ve které se teplota pohybuje okolo 10°C. Na jaro se opět provede při rašení listů první zálivka. více na https://pestujme.cz/jak-pestovat-ornithogalum-dubium/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika