Jaký dlouho kvetoucí keř před dům?



Stránky: 1,  2,  3   
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?) 
15.2.2011 10:22, zobrazeno: 50063x
Dobrý den, chtěli jsme před dům nějaký dlouhokvetoucí keř. Vybrali jsme Dipladenii bílou, ale zjistili jsme, že se musí na zimu dát pryč. Existuje něco podobného, co zimu přežije nebo jakýkoliv dlouho květoucí keř? Kvetení ideálně červen-září, ale není podmínkou. Umístění: místo 2x2m (ideálně aby zabrala 1x1), jihozápadní strana Díky za tipy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 15.2.2011 11:44

Dobrý den, záleží co se Vám samozřejmě bude líbit. Na pěstování jsou velmi nenáročné weigelie - je mnoho druhů co se týče vzrůstu, barvy květů a krásně kvetou. Někdy dokonce dvakrát za rok. Nádherně kvete komule (budleja, šeříkovec) - též je veliké množství barev, roste hodně rychle a ne marně se mu říká motýlí keř. Jeho květy jsou totiž obsypány motýli. Obojí přezimuje bez problémů. Weigelie jen tvaruji, kdežto komule zastřihávám koncem března kousek nad zemí (od 10 do 50 cm) a keře vyrostou i do třímetrové výšky (opět podle druhu s výjimkou plazivých druhů, ty nestříhám, pokud nevymrznou). Když vymrznou, ustříhnu až u země a krásně obrazí. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 15.2.2011 11:56

Pokud chcete bílé květy, tak mně k předešlému ještě napadá ibišek syrský a nebo bílá keřová růže 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 16.2.2011 7:35
růže se tam nehodí, všichni kolem toho místa chodí a aby se pokaždé píchli, to není ono, ibišek zkusím někde omrknout, hlavně jak vymrzá přes zimu... díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 16.2.2011 7:33
díky za tip, komule se mi nelíbí, alespoň ne podle obrázku, přijde mi to jako taková planá bylina, na weigelii se někde mrknu, ta mi přijde zajímavá, i když to úplně není podle našich představ :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
potmesila - (35) - 69.219 (?), 16.2.2011 10:38

Dobrý den. A co zkusit magnolii grandifloru mate-li na ní dobré podmínky? Mně se třeba moc líbí a navíc je stálezelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 16.2.2011 11:17

Tak to máte pravdu, je to "obyčejný", ale dlouho a krásně kvetoucí keř obalený motýly. Máme velkou anglickou zahradu a tam se hodí. Jak už jsem psala, záleží na Vašem vkusu. A co třeba tulipánovník, ten léty ale vyrůstá v poměrně vzrostlý strom. Sakury také krásně kvetou, ale ne moc dlouho a hlavně na jaře. Magnolie jsou též krásné, když ale květy přejde mráz, budete mít místo nich zrzavé nevzhledné květy a to se nám v některé části zahrady stává docela často, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 16.2.2011 13:10

Co takhle kdoulovec? Pěkně kvete, plody vypadají zajímavě a je z nich dobrá marmeláda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 16.2.2011 11:35

Dlouho kvetoucí keř neexistuje. Weigela zmrzne jen to fikne. Kolkwitzia jakbysmet. Buddleia ještě radši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 16.2.2011 14:28

Tak to s Vámi nesouhlasím. Weigelií mám několik a nevymrznou (nebo ještě mi nevymrzly). Budleja-komule když vymrzne, tak jí ostříhám až dole (cca 10 -15 cm nad zemí) a opět obrazí a vyroste během sezony i do několika metrové výšky! Vloni se mi to stalo poprvé u bílé. Letos to samozřejmě teprve uvidím. Ale vzhledem k tomu, že obrážejí ještě neostříhané větvičky, tak zcela jistě nezmrzly! S kolkwitzií nemám zkušenost. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika