Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?



host - 178.38 (?)
8.9.2015 13:30

Mám obrovskou zahradu s x druhy stromů(i ovocbých, keřů(i plodících) a trvalek(i bylinek) Celou zahradu jsem si naprojektovala a pomocí zahradníků(nebylo by to v silách jednoho člověka) vysázela. Zemina je tu hrozná, plno kytičkám se nedaří, postupně hynou a i když bych je tu moc chtěla(měnila jsem i podmínky, půdu, stanoviště) prostě je musím oželet. Proto jsem ráda za každou rostlinku, které se tu daří a dokonce se množí. Většina trvalek je polovičních, než mají lidi v kvalitní zemině, ale nevadí, stejně mne těší. Nechápu stesky Tulipánka. Zahrady se přeci fotí, když je všechno nejkrásnější a navíc, na fotce to vždycky vypadá o několik stupňů lípwink A že kytička vybledne a není jako ze žurnálu? To je přeci normální... v padesáti už také nebudete jako majolenkawink Zahrada přeci není na to, aby jsme s ní ostatní ohromovali, ale proto, aby těšila hlavně nás a vnesla trošku krásy do šedivých dnísmileyKonvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.9.2015 7:40

Moc hezká je velká třešeń obsypaná zralými třešněmi, to když vidím tak se nemůžu na tu krásu vynadívat.

Ale podobně hezké jsou i švestky, broskve, jabloně, hrušky, hrozny, angrešty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.2 (?), 8.9.2015 7:58

Ferdo, mám to taky tak. A už dlouhé roky tvrdím, že nejkrásnější kytky na zahradě jsou kvetoucí ovocné stromy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.9.2015 8:13

Jo, jo, teď na podzim je moc hezký pohled na révu obsypanou modrýma hroznama, jak ta modrá září v zeleni těch listů.  Kam se na to hrabe nějaký hrachor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 136.2 (?), 8.9.2015 8:56

Jo, jo, réva, ostružiny a ostatní... i když do mezidobí by se hodilo přece jen něco barevného a voňavého.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 8.9.2015 13:30

Mám obrovskou zahradu s x druhy stromů(i ovocbých, keřů(i plodících) a trvalek(i bylinek) Celou zahradu jsem si naprojektovala a pomocí zahradníků(nebylo by to v silách jednoho člověka) vysázela. Zemina je tu hrozná, plno kytičkám se nedaří, postupně hynou a i když bych je tu moc chtěla(měnila jsem i podmínky, půdu, stanoviště) prostě je musím oželet. Proto jsem ráda za každou rostlinku, které se tu daří a dokonce se množí. Většina trvalek je polovičních, než mají lidi v kvalitní zemině, ale nevadí, stejně mne těší. Nechápu stesky Tulipánka. Zahrady se přeci fotí, když je všechno nejkrásnější a navíc, na fotce to vždycky vypadá o několik stupňů lípwink A že kytička vybledne a není jako ze žurnálu? To je přeci normální... v padesáti už také nebudete jako majolenkawink Zahrada přeci není na to, aby jsme s ní ostatní ohromovali, ale proto, aby těšila hlavně nás a vnesla trošku krásy do šedivých dnísmileyKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 195.247 (?), 12.9.2015 7:55

Nu musím zde konstatovat, že přírodu miluji a ctím jí jako boží stvoření. To že jsem chtěla znát Váš názor ohledně oblíbených rostlinek, jsem nechtěla uškodit těm méně oblíbeným nebo obyčejnějším :-). Co se týče naší zahrádky, u nás si spíš stýská manžel, proč tak často musíme něco přesazovat a proč nakupujeme nové a nové rostliny. Vím, že to stojí hodně peněz i práce. Rostliny, kterým se nedaří nebo uhynuly je potřeba nahradit jinými a proto se tu vyptávám na takové, s nimiž máte zkušenost, že přežijí i horší podmínky případně i péči :-) a potěší naše oko delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 12.9.2015 8:07

Musíte manželovi vysvětlit, že je potřeba ukojit nakupovací vášeň a třeba nové šaty by byly zatraceně dražší. Takže konáte vlastně pro dobro rodiny. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 195.247 (?), 12.9.2015 8:12

Ale víte, že máte pravdu, nakupovací vášeň v tom také hraje svou roli :-),  v zahradnictví se snadno nechám unést. Mám ale nakázáno brát už jen ty rostliny, pro které mám připravené místo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 21.9.2015 9:45

Toto je dobrá rada, to si musím pamatovat. V zahradnictví jsem vždycky jak urvaná ze řetězu, zahradu terpve budujeme, takže všecko je na prozatímních stanovištích. Ale zase mi to tam za rok dva povyroste a pak to přesadím na konečné místo pěkně narostené. A ulítávám na truhlíkovkách, ale po letošním létě jsem se zařekla, že už s tím musím přestat a zůstanu u muškátů a afrikánů.

Jinak mám oblíbené všecko, každý rok se soustředím tak nějak na něco. Jeden rok jsem dokupovala cibuloviny, tulipány, narcisy, modřence, ty miluju. Vysela jsem jich hromadu, pěkně se časem namnožily. Potom pivoňky, doplnit barevnou řadu k poděděným starým. Loni jsem třeba dokupovala lilie a klematisy. Lilie potěšily, i když některé teda méně (kvetly pěkně, ale malé rostliny i květy, tak květináčovky, ne záhonovky). Třeba to další rok bude lepší. Klematisy zase částečně pokosilo nějaké vadnutí, postříkala jsem je, zastavilo se to, uvidíme, jak další rok. Letos jsem si koupila ještě nějaké denivky a pár trav. A mám hodně jiřin.

Těžko mluvit o oblíbených, spíš mám nějaké neoblíbené, které se mi prostě nelíbí a tak je pěstovat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.43 (?), 4.10.2015 23:29
Já mám rád to, co si jednak můžu rozmnožovat sám, a moc se o to nemusí starat. Většinou tedy kvetoucí plevele a nejlépe domácí druhy. Téměř cokoliv z hluchavkovitých, hvozdíkovitých, bobovitých, jestřábníky, chrastavec, hlaváč, nějaké brutnákovité, divizny, krvavce, slézy,... Z keřů třeba hlohyně šarlatová, svídy, brsleny, ptačí zob, zlatice, komule, šípková růže,... pokouším se ještě o třezalky... Bobkovišeň se mi ale zrovna moc nelíbí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika