Jaká hlína pro růžovou hortenzii?



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
23.7.2010 9:53

Vápno určitě nepřidávám, jen vše ze zahrady kromě dřevnatých větví, ty pálíme a pak dáme na kompost. Taky dřev uhlí po grilovačce. Opravdu by tím mohl být kompost zásaditý? Já už si dávno říkala, že mi to nějak s tou rašelinou na hortenzie nefunguje, i když až tak mi to nevadí, stejně vždy obě vymrznou a kvete jen jedna.Navíc tady půda prostě nepřeje kyselomilným kytkám.  Hnojíte je rhodod hnojivem nebo kristalonem na květ nebo jak, jestli se můžu zeptat. A ještě má ta rašelina vliv i na prospívání hortenzie obecně, kdybych ji vynechala úplně změní se něco kromě toho, že zůstanou květy růžové? Nebo je to jako u rhodod, které kyselou půdu, rašelinu potřebují nutně k životu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 151.241 (?), 22.7.2010 21:56, zobrazeno: 11739x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou mám dát hlínu pro růžovou hortenzii.Nechci aby mi kvetla modře.Mám i přesto smíchat běžný zahrad. substrát smíchat s rašelinou pro kyselejší prostředí nebo stačí jen obyč.zahrad.substrát? A lze-li hnojit třeba Kristalonem aby kvetla stále růžově?

Moc děkuji za odpověď.Adéla.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 123.163 (?), 22.7.2010 22:37

Pokud kupujete substrát, podívejte se, jaké je jeho Ph. Pro růžovou hortenzii by mělo být vyšší, min. 6,5. Rašelinu nepřidávejte, neb ta substrát okyseluje. V kyselém substrátu hortenzie kvete modře. Ph můžete zvýšit přidáním trošky vápna nebo popela ze dřeva. V případě použití popela ze dřeva by asi byl Kristalon už zbytečný. Tak ať je pořád růžová .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 22.7.2010 22:47

přestože každý rok přihazuji k hortenziím kompost smíchaný s rašelinou, kvete pořád růžově. Modře kvetla jednou v květináči, když jsem ji koupila. Tak teď nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 123.163 (?), 22.7.2010 23:08

Asi máte kompost dost zásaditý. Možná do něj přidáváte vápno, nebo popel ze dřeva? To by pak tu kyselost rašeliny přehlušilo. Z mé zkušenosti vám mohu říct, že můj keř měl jednu dobu dokonce část větví s květy modrými a část s květy růžovými, ač původně byla celá růžová. Mám ji už mnoho let a tak jsem si s ní za tu dobu dost zaexperimentovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 23.7.2010 9:53

Vápno určitě nepřidávám, jen vše ze zahrady kromě dřevnatých větví, ty pálíme a pak dáme na kompost. Taky dřev uhlí po grilovačce. Opravdu by tím mohl být kompost zásaditý? Já už si dávno říkala, že mi to nějak s tou rašelinou na hortenzie nefunguje, i když až tak mi to nevadí, stejně vždy obě vymrznou a kvete jen jedna.Navíc tady půda prostě nepřeje kyselomilným kytkám.  Hnojíte je rhodod hnojivem nebo kristalonem na květ nebo jak, jestli se můžu zeptat. A ještě má ta rašelina vliv i na prospívání hortenzie obecně, kdybych ji vynechala úplně změní se něco kromě toho, že zůstanou květy růžové? Nebo je to jako u rhodod, které kyselou půdu, rašelinu potřebují nutně k životu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.241 (?), 23.7.2010 10:56

Moc děkuji, Oxalistriangularis,za odpověď.Budu se řídit Vaší radou a až se počasí trochu ustálí, vrhnu se na přesazení.Snad nezmodrá :-(.

Krásný víkend všem "kytičkomilům" :-)))  Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika