Jak snížit kmínek anturie



host - 125.133 (?) 
10.11.2018 20:25, zobrazeno: 3020x

moje anturie má už dlouhý kmínek - můžu kmínek uříznout, abych ji mohla zasadit níž? Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.38 (?), 11.11.2018 7:35

Dobrý den. Pracoval jsem kdysi u velké zahradnické firmy a tam to dělali následovně. Na květináči se zhotovil takový límec z plastového materiálu o výšce tak 10 - 20cm. Do něj se nasypal kvalitní substrát a rostlina se dál klasicky pěstovala. Zhruba za čtvrt roku už byly v novém substrátu pěkné kořeny, rostlina se vyjmula, odřízla od spodního hrnku, vysadila do nového a dál už se běžně pěstovala. Pokud už to byla mohutná rostlina s velkým hrnkem, tak stačilo ten nový substrát jen kolem toho kmínku navršit do takového kužele. Toto se ale dělalo jen u Anthuria andreana, které se pěstovaly na květ.  Pokud máte Scherzerianu, tam jsem to nikdy neviděl, ale jistě by to šlo stejným způsobem. Jen by to bylo menší. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.133 (?), 11.11.2018 19:47

Dobrý den, pane Stanislave moc děkuji za vaši radu, to je výborný nápad, už jednou jsem svoji anturii prostě uřízla a zasadila níž, ale nepřežila to. teď mám druhou a už jsem to nechtěla riskovat a takhle vysoká není už hezká ani to není praktické. jenom se musím podívat na net, jakou anturii vůbec mám, ani jsem nevěděla, že je jich víc druhů.  Vaše rady na diskusním foru jsou velice užitečné a také oceňuji, že tazatele nekritizujete ani nijak nezhazujete, jak to občas tady čtu, ale odpovídáte fundovaně a k věci. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 12.11.2018 15:55

Také jsem pracoval v podniku, kde jsme měli anturka na řez - A. Andreianum. Protože jsme měli tu možnost, dávali jsme asi 14 dnů před snižováním a dělením anturií rostliny na teplou množárnu. Z jedné rostliny jich bylo podle výšky kmínku 2-3 nové. Nad květináčem se nechaly dvě očka, další řízky byly tak 3-4 očkové. Dík teplu pod kořeny narostla jedna rostlina z původní - obrazil květináč - a z každého řízku pak rostlina (obyčejně jeden z kmínku, jeden vrcholový) nová. Důležité bylo to spodní teplo, které pomáhalo zakořenění řízků. Na množárně byla min. 90 % vzdušná vlhkost, kdybych je řízkoval doma, dal bych na řízky píchané v perlitu, ošetřené stimulátorem dal sáček z mikrotenu. Na to zakořenění vrcholu stačí "pochytat" vzdušné kořeny a dát je na kmínku do sáčku se substrátem (perlit a rašelina nebo kokos 1:1.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika