Jak se zbavit kapradí?



host - 2.71 (?) 
8.8.2013 10:35, zobrazeno: 11865x

Dobrý den,  poptřeboval bych poradit jak zlikvidovat kapradí. Jedná se o běžně se vyskytující kapradinu, je na ploše asi 50 m2, tudíž vytrhat jej nelze a jelikož se jedná o pastvinu nechci používat herbicidy. Pomohlo by vápno, nebo máte nějakou jinou radu? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 9.2 (?), 8.8.2013 11:29

Tak přímo s kapradím zkušenost nemám, ale na většinu vytrvalých plevelů platí sekat, sekat, sekat. Časem to vzdají. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 8.8.2013 11:35

Pokud by šlo změnit mikroklima, kapradí by samo vymizelo. Má rádo stín a vlhko, takže pokud se místo prosvětlí, případně odvodní, nebude se mu tam dařit. Vápno by také mělo pomoci, kapradí vyžaduje kyselou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 8.8.2013 12:10

Dobrý den, můžu se zeptat proč by nešlo vytrhat? Nejedná se přece o žádnou velkou plochu, tak bych ho vyryla. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.71 (?), 8.8.2013 13:55

50m2 hustě porostlých kapradím je podle mně dost velká plocha, já to teda rýt nehodlám, za tu námahu mi to nestojí a zaplevelí se to podle mne zase, proto hledám jednodužší variantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 8.8.2013 14:23

...jak píše Michal, pokud je to obyčejná papratka samičí nebo kaprad samec tak vápno a slunce. Určitě bych to nevytrhávala, to by byla šílená práce laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 8.8.2013 16:03

Jo, to je pravda, práce to je, ale mě to zase tak hrozné nepřipadá.Prostě mi to připadne nejjednodušší. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.43 (?), 4.10.2015 22:53
Udělat si pastvinu jinde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.82 (?), 8.8.2013 22:47

Takový krásný porost kapradí!

Můžete sem dát fotku? Rád bych to viděl.

Předem děkuji.

Josef.

A ještě dodatek: tipuji to na hasivku orličí (anebo možná zplanělý pérovník pštrosí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.234 (?), 24.9.2015 8:01

Diskuse je to dva roky stará, nevím jak moje otázka projde či zapadne ale rozhodně by mne zajímal výsledek. jesli je to k. samec, nebo papratka samičí tak stačilo ukopnout "hlavu", pokud je to ale kupříkladu hasivka orličí tak to začíná být zajímavé, to bych opravdu rád věděl. V debatě mne zaujalo tvrzení že 50m2 je hrozně velká plocha na vyrytí, no dobrá, každý máme nějaká měřítka ale co s tím pozemkem potom? I trávník dá práci a obvzláště po kapradinách většiny druhů to bude značně kyselé, to se bez další kulzivace asi neobejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika