Jak pěstovat svíčkovec (gauru)



host - 141.68 (?) 
29.9.2016 12:09, zobrazeno: 22301x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se správně pěstuje a zazimuje gaura. Zakoupila jsme ji na jaře jako úplně malinkou a vysadila do záhonu. Rozrostla se nádherně, je fakt veliká a krásná. Ale co dál, vydrží zimu? Na jaře bych ji asi potřebovala nějak nařízkovat nebo co s ní nevím. Spodní větve hodně zesílily a zdřevnatěly, tak si neumím představit, jak by po ostříhání vypadaly?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.15 (?), 29.9.2016 12:47

S řízkováním neporadím. Růžová nám nikomu ani s přikrývkou zimu venku nepřežila, bílá je snad odolnější. Zkoušely jsme to s kamarádkami dvakrát, protože se nám opravdu líbila.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.74 (?), 1.10.2016 10:46

Gauru množím dělením trsů. Mám tu obyč vysokou bílou a krásně kvete s minimální zálivkou i péčí. Poslední 2 zimy mi přežila v pohodě, jenom trochu přihrnutá mulčem. Jenom pozor, po rozdělení i po zimě docela dlouho trucuje, než obrazí, chce to neházet flintu do žita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 1.10.2016 16:18

Roste mi tu houby, mám jílovitou a teď i suchou zem, takže doslova beton, ale Gaura momentálně roste dobře kolem jezera, kde je navezený na podsypávky písek(a ponechaný tam) a kačírek a neroste tam nic jiného, roste a vysemeňuje se právě Gaura a pupalka(růžová) Tedy neroste dobře, neb ta půda je fakt o ničem, takže trs, co by se dal dělit ani náhodou, ale zato milion semenáčků. takže v konečném důsledku plno rostlin, i když slabých. Doporučuju tedy nesestříhávat na zimu a nechat vysemenit. Na jaře při čištění a pletí necháte jen semenáčků kolik chcete, zbytek pokopáte. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.217 (?), 25.3.2017 8:49
Kdy zacina gaura obrazet? Minuly rok jsem jich zakoupila asi 5 a vypada to ze nic:-(nadeje - semenacky? Ale jak je poznat od plevele? Nemate nekdo fotku prosim??? Dekuji, Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.74 (?), 26.3.2017 22:39

Mojje větší gaura teď obráží několika minilístečky zespoda, ta druhá zatím nic. Počkala bych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika