Jak pěstovat svíčkovec (gauru)



host - 228.74 (?)
1.10.2016 10:46

Gauru množím dělením trsů. Mám tu obyč vysokou bílou a krásně kvete s minimální zálivkou i péčí. Poslední 2 zimy mi přežila v pohodě, jenom trochu přihrnutá mulčem. Jenom pozor, po rozdělení i po zimě docela dlouho trucuje, než obrazí, chce to neházet flintu do žita.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 141.68 (?), 29.9.2016 12:09, zobrazeno: 22377x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se správně pěstuje a zazimuje gaura. Zakoupila jsme ji na jaře jako úplně malinkou a vysadila do záhonu. Rozrostla se nádherně, je fakt veliká a krásná. Ale co dál, vydrží zimu? Na jaře bych ji asi potřebovala nějak nařízkovat nebo co s ní nevím. Spodní větve hodně zesílily a zdřevnatěly, tak si neumím představit, jak by po ostříhání vypadaly?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.15 (?), 29.9.2016 12:47

S řízkováním neporadím. Růžová nám nikomu ani s přikrývkou zimu venku nepřežila, bílá je snad odolnější. Zkoušely jsme to s kamarádkami dvakrát, protože se nám opravdu líbila.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.74 (?), 1.10.2016 10:46

Gauru množím dělením trsů. Mám tu obyč vysokou bílou a krásně kvete s minimální zálivkou i péčí. Poslední 2 zimy mi přežila v pohodě, jenom trochu přihrnutá mulčem. Jenom pozor, po rozdělení i po zimě docela dlouho trucuje, než obrazí, chce to neházet flintu do žita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 1.10.2016 16:18

Roste mi tu houby, mám jílovitou a teď i suchou zem, takže doslova beton, ale Gaura momentálně roste dobře kolem jezera, kde je navezený na podsypávky písek(a ponechaný tam) a kačírek a neroste tam nic jiného, roste a vysemeňuje se právě Gaura a pupalka(růžová) Tedy neroste dobře, neb ta půda je fakt o ničem, takže trs, co by se dal dělit ani náhodou, ale zato milion semenáčků. takže v konečném důsledku plno rostlin, i když slabých. Doporučuju tedy nesestříhávat na zimu a nechat vysemenit. Na jaře při čištění a pletí necháte jen semenáčků kolik chcete, zbytek pokopáte. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.217 (?), 25.3.2017 8:49
Kdy zacina gaura obrazet? Minuly rok jsem jich zakoupila asi 5 a vypada to ze nic:-(nadeje - semenacky? Ale jak je poznat od plevele? Nemate nekdo fotku prosim??? Dekuji, Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.74 (?), 26.3.2017 22:39

Mojje větší gaura teď obráží několika minilístečky zespoda, ta druhá zatím nic. Počkala bych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika