Jak pěstovat Solanum jasminoides



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 140.192 (?) 
20.2.2013 21:20

zaštipuje se lilek nebo se větví sám? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 100.152 (?), 6.4.2013 1:03

Solanum jasminoides... s temi lilkami, mam nejake skusenosti: myslim ze nemaji radi jižni stanovište, na jihu mam jich nestastne, ale vychodni strana pro nich asi tvorzena, rostou jak z vody. Riznive pomerne dost, ale otrocim na nich kdyz je opravdu horko, zalivam truhliky(samozavlozovaci) kazdy den. Nesetrim na nich Kravsky Hnuj kdyz presazuji,  plus hnojim prez leto, ale minuly rok skoro nekvetli - v Hornbachu zahradnice poradila pro bohaty kvet hnoit konskym hnujem a pekne... :), dala tam ted na jare - uvidim co bude... Kupovane rostliny -  hned presadit, dulezita je vymena zeminy - rostliny jsou nadupany hnojvem pred prodejem, proto neziji dlouho. A celkove lilky hodne odolne, minuly rok v rijnu byli nocni mrazy do -5, zemina v truhlicich byla na kamen, listy a kvety na rostlinach taky zmrzli, ale na slunicku prez den rastaly, uklidila na pudu az v prosinci. Ted dam jich uz ven, jsou hole, ale vim ze hned jak aspon trohu otepli hned zazelenaji. Mam jich moc rada!

P.S. neni dobre davat vic nez dve rostliny v truhlik dlouhy 60cm, lilky jsou moc rozrustaji, na podzim budou dva zdravych kerika. Tohle to asi muj pripad,  ja mam keri stare vic jak 3roky, pestuji jich jak trvalky, jsou podobne fuksii, ale chladu vic odolne. Ellen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 26.4.2013 14:02

Můžete mi, prosím, někdo doporučit vhodnou rostlinu jako kombinaci do truhlíku se Solanum jasm.? Děkuji moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.179 (?), 10.5.2013 8:54

Dobrý den, prosím o informaci. Objednala jsem si lilky z netu, rostlinky jsou velké asi 7cm, listy mají zespodu zelené, zvrchu jsou fialovo temně červené..Myslím si že to není normální..Ale nevím jak vypadají v,,mládí´´ proto se raději ptám. Případně jestli někdo neví, co s tím. Moc jsem si je přála a teď se bojím, že o ně přijdu. Do zahradnictví jsem si psala o informaci, mail přečtený byl (přišlo mi potvrzení o přečtení) ale nikdo neodpověděl :(Předem moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika