Jak pěstovat Solanum jasminoides



gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?)
23.5.2009 20:10

Ahoj!

Letos jsem si taky pořídila jasmín. Když jsem ho koupila, měl jedno květenství, teď květy opadaly a žádné jiné zatím nevidím. Ale rozrůstá se dost. Vytvořila jsem mu z bambusových tyček oporu a už ji dávno přerostl. Tak jsem ho nesměrovala zase směrem dolů.

 S tím přezimováním, myslím, že to bude obdobné jako u oleandrů, hořc. stromků a jiných.

Posílám foto.

Trvalky v květináči
Trvalky v květináči
takhle vypadal po zakoupení
takhle vypadal po zakoupení
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 171.242 (?), 21.5.2009 22:02, zobrazeno: 78412x

Máte někdo, prosím, zkušenosti s pěstováním Solanum jasminoides? Mělo by tvořit šlahouny, které buď nechám tak, nebo se dají vyvazovat nahoru. Když mám zakoupené rostlinky velikosti cca 10 cm, s čím mohu počítat? Do jaké velikosti mi letos stihnou narůst? Jak dlouhé bývají ty šlahouny? Mám je letos poprvé, moc se mi líbí, něco jsem nastudovala z netu, ale praktické informace chybí. Děkuji za jakékoli postřehy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.186 (?), 21.5.2009 23:07

Já mám lilky letos také poprvé.Kolegyně v práci mi je vychválila, prý to nejlepší, co kdy měla.Já jsem tedy na netu proštudovala, co šlo, na tomto diskusním fóru také byla kdysi nějaká diskuse.Co jsem se dočetla, tak mají rády vlhký substrát a dle zahradnice, která mi je prodávala je na nich znát dobré hnojení.Já je mám asi měsíc a některé šlahouny už jsou dlouhé asi 40cm a mají hodně nasazíno na další větvení.Co mi ukazovala kolegyně fotky, tak někdy ke konci sezóny měla porostlé celé zábradlí na balkóně.Z fotek různě na netu se mi zdá, že květů až tak hrozně moc nemají, ale těch zelených dlouhých šlahounů moc.Já jsem je kupovala některé nakvetlé, tyto květy už zvadly a žádné další zatím nejsou vidět.Dejte vědět, jak rostou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 22.5.2009 13:30

jak to bude v zimě? pochází z Brazílie, co když nepřežije mrazy?To paní kolegyně neví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.22 (?), 22.5.2009 13:41

Já je mám letos také poprvé a nic moc o nich nevím. Mě už začíná kvést, má hodně dalších výhonů, ale taky se mě na něm usadila mšice. Zalévám dost, dokonce na ně prší a evidentně jim to prospívá. Kdysi jsem ho viděla na panelákovém balkoně a musím říct, že to bylo úžasné. Byl bohatý a nádherně hustý.   Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.242 (?), 22.5.2009 17:26

Děkuji moc za odpovědi. Uvažuji, zda to, co jsem koupila, je opravdu Solanum  Podle fotek vše odpovídá, už je mám asi měsíc (rovnou jsem je přesadila), ale žádné šlahouny netvoří. S tím přezimováním... dočetla jsem se : světlo, 5-10 °C, zálivka - aby bal nikdy úplně nevyschl, většinou shodí listy, což však není na závadu. Dokonce psala jedna paní, že je nechává v bytě a přežijí (jen jestli není paní eskymák)  A pokud pěstovat do stromku, prý je potřeba skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 23.5.2009 20:10

Ahoj!

Letos jsem si taky pořídila jasmín. Když jsem ho koupila, měl jedno květenství, teď květy opadaly a žádné jiné zatím nevidím. Ale rozrůstá se dost. Vytvořila jsem mu z bambusových tyček oporu a už ji dávno přerostl. Tak jsem ho nesměrovala zase směrem dolů.

 S tím přezimováním, myslím, že to bude obdobné jako u oleandrů, hořc. stromků a jiných.

Posílám foto.

Trvalky v květináči
Trvalky v květináči
takhle vypadal po zakoupení
takhle vypadal po zakoupení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.242 (?), 23.5.2009 21:05

Kolik jich, prosím Vás, mohu dát do 60 cm samozavlažovacího truhlíku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.22 (?), 24.5.2009 22:17

Já mám v 60 cm truhlíku 2 rostliny a mezi nimi ještě milion bells. Takže si myslím, že tři rostlinky by bohatě stačily, protože je vidět, že se opravdu rozrůstá. Ale ta kombinace s těma bellkama asi nebyla moc šťastná, protože jsou pořád nějaké ubohé a navíc špatně snaší u nás velmi častý vítr. Když se mě podaří, tak je taky vyfotím a ukážu. M.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jurča - (5) - 194.186 (?), 9.6.2009 14:45

Lilek mi roste jako z vody, některé šlahouny mají myslím skoro 1m a trčí do všech stran.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.110 (?), 9.6.2009 15:09
Jasmínovec pěstuji už několik roků.Mám ho v truhlícívh na balkoně. Nedávám žádné opory nechávám růst jako převislé muškáty. Na větrných stranách je mnohem výhodnější, protože má šlahouny zdřevnatělé a tak lehce se neláme.Na podzim ho hodně sestřihám a uložím do chladné světlé místnosti.Ostřihané šlahouny zkrátím a dám do nových truhlíků hodně na husto.Na jaře rozsadím co neuhynulo a tak je množím.Jasmínovec vyžaduje hojné hnojení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika