Ibišek - bohatost květů



host - 0.114 (?) 
16.9.2016 21:33, zobrazeno: 3463x

Zajímalo by mě, jestli je pravda na tom, že venkovní plnokvěté ibišky mají menší množství květů než ibišky s jednoduchými květy... Jestli má někdo pěstitelské zkušenosti, budu rád za toto objasnění, prosím.

Děkuji, Pepa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 16.9.2016 22:01

Toho jsem si nikdy nevšiml, mám jich nejméně 8 druhů. Některé plnokvěté se plně nerozvíjejí a mají menší květy. Množství květů je přímo úměrné slunnému místu.. Větvička někde psal, že čím více ho hnojíte a zaléváte, tím méně kvete. Hodně záleží asi na varietě či klonu. Silnější řez vede k větším přírustkům, ale trochu větší vzdálenosti květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.134 (?), 16.9.2016 22:47

V podstatě souhlasím s daníkem. Letos jsem pozoroval a porovnával kvetení jednoduchých a plnokvětých ibišků. Vzhledově jednoznačně zvítězily ty jednoduché. Všechny plnokvěté byly takové "nedomrlé".

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.9.2016 7:52

Ano, po mnoha letech považuji výsadbu plnokvětých ibišků skoro za chybu (mám velké množství kultivarů). Plnokvěté se mě "nedomrlé" zdají každý rok. Spíše jsou vhodné jen na doplnění jako zajímavost v nižším počtu oproti jednoduchým. Jednoduché zcela jasně dominují, zejména moje oblíbené Hamabo.

Množství květů považuji také za zcela srovnatelné (plnokvěté jsou výrazně menší). Keře nijak neřežu, takže nemohu rozdíly porovnat. Kromě oslunění bych řekl, že k množství květů přispívá i velikost závlahy. Letos, po vlhkém červnu, je množství květů mnohem vyšší, než loni. A to mám výsadbu pravidelně zavlažovanou kapkovou závlahou. Pravidelné hnojení neprovádím, ale byla důkladná příprava před výsadbou každého záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.207 (?), 21.9.2016 4:42

děkuji Vám za užitečné informace... ;)

Doporučil by mi ještě někdo, které zahradnictví je "kvalitní" pro objednání ibišků?...vzhledem k důvěryhodnosti, kvalitního a širokého výběru sortimentu, vstřícnosti k zákazníkovi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika