Ibišek bahenní



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?) 
7.7.2011 19:16, zobrazeno: 54984x

Letos jsem si vypěstovala ze semínek Ibišek bahenní, mám víc druhů,2mám rozvětvené už od země a zbývající jsou jen jednovýhonové a taky listem odlišné.Chtěla by vědět, jestli mi budou už letos kvést, jsou dost nízké, tak se mi nezdá, že by nasadily poupata už letos.Některé listy jsou hodně ožrané, myslím,že od slimáků.Neměly by být už větší nebo ten vzrůst souhlasí s letošním výsevem?Děkuji za rady! Marie






Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 242.216 (?), 20.7.2011 17:19

Před pár lety jsem si koupila ibišek bahenní (má mít květ asi 20 cm v průměru?) od Starkla, ale nikdy neměl víc než dva listy. Po zimě vždycky vypadá, že zmrznul, ale kořeny jsou živé, tak ho nechávám v zemi, ale pořád mi ze záhonu trčí jenom neolistěný pahýl. Byly to vyhozené peníze. Moc by mě zajímalo, jestli někomu vykvetl tak, jak ho mají na fotce v katalogu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 20.7.2011 20:29

Tak já jsem si koupila letos v květnu od p.Lebiše dva jeden růžový a jeden červený měli asi 15cm dnes mají 60cm a jsou obsypány poupátky, už se těším jak vykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 21.7.2011 7:23

Dobrý den, koupila jsem si v roce 2009 na podzim ibisky, na zimu jsem je serizla, obalila vetvemi, aby nezmrzly, na jare 2010 odkryla a v srpnu 2010 už krásně kvetly, musíte jim dát čas, kvetou až takhle konem července a spíš v srpnu.Ve 2010 na podzim jsem si koupila hned další a teď jsou všechny obsypány květy, už se těším až ta krása pokvete. Jen mě zaráží jedna věc. Každý rok udělají pevný dřevnatý stonek, ze kterého krásně kvetou, ten před zimou ustříhnu, ale z toho stejného stonku už mi příští rok nekvetou. Já si myslela, že to bude větší keř (alespoň metr)a přitom jsou pořád tak max 60 cm vysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.7.2011 7:56

ono take zalezijaky cv.jste si koupila, nektere jsou jen do půl metru, dalsi metru a nektere i 1,5 coz je tusim maximum... jinak pestuje tu nekdo ibisky Disco belle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 21.7.2011 11:04
Já mám ibišek bahenní růžový od r. 2009. První rok jsem ho pouze přesadila do většího květináče, krásně kvetl a byl vysoký asi 150 cm. Nejspíše hodně pohnojený. Na podzim jsem ho zasadila do záhonu a zakryla. Vloni už odhaduji neměl ani metr a kvetl méně ani se moc nerozrostl. Letos má už jen asi 50 cm a má světlé listy s tmavými žilkami. Již jsem ho několikrát přihnojovala cerelitem, slepičákem i zelenou skalici a pořád je to stejné. Připadá mi že ani moc neroste. Mám ho v polostínu tak ho na podzim zkusím přesadit na slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.1 (?), 21.7.2011 19:00

Prosím, dejte tady fotky ibišku bahenního, moc mě zajímá, jak vypadají ty vaše, jaké mají listy, poupata,výšku, jak jsou rozrostlé.Ty moje mají rozdílné listy i tvar, poupata žádné.Fotky tady mám, tak se prosím na ně podívejte a dejte informace další o těch vašich, v současné době.Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.7.2011 20:37

to by me taky zajimalo, hlavne jake odrudy tu holky pestuji! Jinak ty zilky jsou zpusobene nedostatkem horčíku, takze to chce hnojivo Mágum nebo Hořkou sůl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 24.8.2011 9:48

Tak včera mi konečně vykvetly. Tak posílám foto






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 24.8.2011 19:01

To je krása, doufám,že se taky dočkám, na jednom jsou už viditelná poupátka a na druhých se zdá, že budou taky.Moc se na to rozkvetení těším, mám je první rok, vypěstovala jsem si je ze semene, na jaro zaseté, ovšem všechny semena nevyklíčily, měla jsem víc druhů, ale žádný nemám s těmi vejčitými listy, tak uvidím, co budou za květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika