Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní)



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
24.9.2010 19:43

Hezký večer, v půlce července jsem dostala mladou rostlinku a ani jsem nedoufala, že by mohla ještě letos vykvést, ale stalo se a tady je, největší květ měl zatím 17cm.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 71.130 (?), 10.7.2010 11:39

Vcera jsem byla na vystave Kvety v Lyse, ktera trva do nedele, Zahradnictvi Chovanec je tam prodavalo - mensi asi 120 Kc - ruzne druhy - podarilo se mi koupit jiz dvouletou rostlinu.  Meli tam i vetsi narostle, cenu u vetsich nevim.  Meli tam spoustu druhu. Ja si ho tam koupila podruhe - loni mi zahadne zasel jiz koncem srpna - zacal zloutnout a jakoby uschl, protoze byl v nadobe, myslela jsem, ze jsem ho zapomnela zalit. Domnivala jsem se ze uz asi zatahl, ale na jare neobrazil, takze mi doslo, ze zasel uz loni koncem leta. Vcera mi od Chovance na vystave rekli, ze mohl byt premokreny, to je ale divne, kdyz je to rostlina bahenni. Doporucili ho dat radeji do volne pudy a spise prikryt nez listim a chvojim na zimu.  Mate prosim nekdo zkusenost s pestovanim v nadobe - jak zalevat, vydrzi premokreni, vydrzi sucho? Muze pak prezimovat ve sklepe?  Dekuji Anna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
horte - (27) - 64.214 (?), 12.7.2010 18:47

Já jsem jeden ibišek nechala schválně v květináči, kdyby náhodou ty venku nepřežily, na zimu jsem ho dala do sklepa a přežil. Za celou zimu jsem ho zalévala snad jen 2x. Teď má nasazeno spoustu poupat, čekám, že během 14 dnů vykvete. Kdybych ho vytáhla ze sklepa ještě dřív, tak by už kvetl teď. Já mám spíš problém s těmito ibišky v tom, že vždycky chytnou nějakou houbovou chorobu nebo co to je. Místy se jim jakoby zvlní listy a chytnou světlejší barvu, někdy začnou i hnědnout, stalo se mi to u všech zakoupených ibišků,  buď hned jak jsem je koupila nebo i letos po přesazení. Tak jsem je postříkala Baycorem, snad to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
horte - (27) - 64.214 (?), 7.8.2010 11:06

Prosím, nepamatujete si jaké druhy pan Chovanec v Lysé prodával? Chystám se na Flóru Olomouc a chtěla bych vědět, zda má letos nějaké nové. Kupovala jsem u něj růžovou Adélu a pak bílý s červeným středem a narůžovělým nádechem, nevím název.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.122 (?), 15.9.2010 14:53
Dobry den poradí někdo začínající zahrádkářce:-) zakoupila jsem 2Osazeniček cca8cm vysoké ibišky mrazuvzdorné a nevím v jaké vyšce rostlinky je schopna přežít venku a jak daleko od sebe sadit pokud je chci jako živy plot.Děkuji moc za odpověd J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.149 (?), 23.9.2010 9:50

Dobrý den, tendo ibišek jsem si koupila před 2 lety. Mám ho v prostoru v zahradě. V listopadu seříznu na délku tak 10 cm a přikryji listím a chvojím. Tak nechám zhurba do dubna a otom odkryji. Dnes mi vlastně kvete druhým rokem a z něj veliký keř, který krásně kvete a je samé poupě. Pravda je, že je v uzavřeném dvoře. Ale chystám se ho na jaře přesadit - tak uvidím. Každopádně doporučuji, myslím, že není ani náročný. Mám ho na chalupě, kam jezdím jednou za 14 dní, hnojila jsem letos jen jednou. Závlahu máme nastavenou, takže každý den brzy ráno dostane "napít".

IBIŠEK BAHENNÍ - 19.9.2010
IBIŠEK BAHENNÍ - 19.9.2010
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 24.9.2010 19:43

Hezký večer, v půlce července jsem dostala mladou rostlinku a ani jsem nedoufala, že by mohla ještě letos vykvést, ale stalo se a tady je, největší květ měl zatím 17cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 24.9.2010 20:04

Zdravím, Tě M. to je nádhera taky si ho musím koupit, ale už počkám na jaro měj se hezky.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 29.9.2010 16:17

Ahojky Maruško, tak mám pro tebe ještě jednu fotku, právě dnes ráno vykvetlo poupě.Hezký den, Micuko.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 29.9.2010 19:06

Krásný.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.141 (?), 8.7.2017 14:52

Dobrý den, tak jsem se tak těšila, že už mají moje ibišky poupata... JENŽE: Poupata vyrostou a těsně před tím, než se otevřou, tak poupata opadají. Nevíte, čím by to mohlo být? Zelená část rostliny vypadá zdravě, roste rychle. Poupat hodně, ale květů se asi nedočkám, pokud nezjistím, co jim chybí. Zalévám, hnojím, pěstuji v květináčích, slunce kolem 7 hodin denně, zamulčováno. Pokud rostliny důkladně prohlédnu, tak najdu semtam nějakou malou černou mušku, ale je jich fakt málo (třeba 5 na jedné rostlině o výšce kolem 1 metru). Nemohlo by to mít nějakou souvislost? Děkuji za odpověd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika