Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní)



host - 42.100 (?)
5.8.2010 13:55

Dobrý den, to vůbec netuším jaký ten ibišek je.Já to totiž ani nevěděla co to je za rostlinu.Dcera s přítelem mi to před už pár lety dovezli a mamko dej to někam do kouta.Tak jsem to dala do rohu zahrady a teď už je ten roh malej a proto bych rostlinu potřebovala přemístit.Když to byla ještě malá rostlina, tak jsem ji kolikrát chtěla vyhodit, protože nerostla, ale pak jsem přišla na to, že obráží pozdě.No a až poprvé vykvetla, tak jsem poznala, že to je ibišek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 98.33 (?), 30.10.2009 11:29

Zdravím Jarku.

Černé listy se mi u nových dvou zakoupených ibišků též objevily. Od zahradníka jsem se dozvěděla,  že se jedná patrně o houbové onemocnění a to díky letošnímu nepříznivému počasí. Doporučil mi napadené listy otrhat a rostlinu postříkat fungicidem. (Použila jsem BAYCOR 25 WP a po 14 dnech ACROBAT.)Do zálivkové vody mám preventivně 1 - 2x přidat PROVICUR, proti houbovým chorobám - to jsem,  přiznávám, ještě neudělala. Taky bych o ibišky nerada přišla. Ajka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.100 (?), 4.8.2010 21:59

Hezký večer, může mi někdo prosím poradit?-mám venkovní ibišek, už dost velký-je už kolem metru vysoký, kvete a potřebuji ho přesadit na jiné místo.Ale jak?Nerada bych ho zničila.A jak při případném přesazování postupovat?Děkuji za radu. Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 5.8.2010 11:47

Marie, máte ibišek americký-bahenní nebo syrský?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.100 (?), 5.8.2010 13:55

Dobrý den, to vůbec netuším jaký ten ibišek je.Já to totiž ani nevěděla co to je za rostlinu.Dcera s přítelem mi to před už pár lety dovezli a mamko dej to někam do kouta.Tak jsem to dala do rohu zahrady a teď už je ten roh malej a proto bych rostlinu potřebovala přemístit.Když to byla ještě malá rostlina, tak jsem ji kolikrát chtěla vyhodit, protože nerostla, ale pak jsem přišla na to, že obráží pozdě.No a až poprvé vykvetla, tak jsem poznala, že to je ibišek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 5.8.2010 14:08

Tak to bude asi syrský, to je jiná rostlina než tento americký. Syrský venkovní je normální dřevnatý keř, najdete v jiných vláknech. Přesaďte ho kdykoli, ale teď by měl kvést... Já je přesazuji často najaře, letos už tak destiletý, toto léto je takový neduživý tím přesazením, ale i tak se snaží kvést.Na zimu nepřikrývat, co omrzne najaře ostříhat, ale pozor, probouzí se pozdě. Stručně: propustná půda, zásaditá, najaře přistřihnout, pohnojit NPK, od července občas hnojit na květ. Chce slunce, ale prospívá slušně i v polostínu. Je krásný hlavně tím, že kvete až teď do zimy a nenáročný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.100 (?), 5.8.2010 21:33

Děkuji za rady, kvete,má bělavé květy s vínovým okem.Je pěkný, přesazení nechám na jaro.Ještě jednou dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.34 (?), 27.9.2009 10:41

Můžete mi prosím napsat ve kterém období nejlépe vysadit ty semínka? Chtěli bychom to také zkusit vypěstovat ze semínek. Děkuji Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LiiB0R - (11) - 156.150 (?), 27.10.2009 1:27

Nadzemní část nepřeživá ani v domovině..je to bylina... nemá smysl ji chránit, péče podobna jako o banánovnik, seřiznout 10 cm nad zemi + mulč + netkaná textilie => vydrží i - 30°C pokud nejsou vyloženě holomrazy... mimochodem...rostlina neumíra na mraz ale na sucho... jelikož roste v bažinách v Sev Americe tak ji vhkost envadi ani v zimě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.33 (?), 30.10.2009 11:11

Zdravím Honzu.

Semena jsem zakoupila na Aukru a vysadila je začátkem února. Upozorňuji, že všechna semena nevzešla.Ponechala jsem si 1 rostlinu, ostatní jsem rozdala.Takto vypěstovaný ibišek kvetl až druhým rokem po výsadbě, ale je silný, zdravý a měl 3 výhony, které byly obaleny poupaty.Na zimu je letos zasypu listím,  přikryji netkanou textílií a chvojím. Doufám, že to bude dostačující. Přeji pěstitelské úspěchy. Ajka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.240 (?), 10.9.2010 19:05

Dobrý den,

mohla by jste poradit nějaké fígle na pěstování ibišku ze semínek? Nemám moc pěstitelských zkušeností, takže bych byla vděčná za jakýkoli návod jak začít. 

Mockrát děkuju Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika