Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní)



host - 34.194 (?)
8.7.2009 18:53

Já mám tři tyto ibišky, před zimou je seříznu asi na 20cm, poté je zabalím do textilní netkané folie, trochu je přihrnu mulčem, a to je vše. Bez problémů venku všechny rostliny přežily. Jsou vážně krásné. Přeju úspěšné pěstování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 189.140 (?), 1.7.2020 18:45

Na zimu ho vždycky zabalím igelitem tak, aby větral odspoda a vrchem, kořeny přihrnu chvojím a zatím se drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.27 (?), 23.5.2009 22:14

jj, mela jsem ho taky.ale vymrzl mi zcela a to byl na zimu zakryty.Kvety mel az 20cm v prumeru, nadhera,ale je pryc. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.194 (?), 8.7.2009 18:53

Já mám tři tyto ibišky, před zimou je seříznu asi na 20cm, poté je zabalím do textilní netkané folie, trochu je přihrnu mulčem, a to je vše. Bez problémů venku všechny rostliny přežily. Jsou vážně krásné. Přeju úspěšné pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.64 (?), 30.7.2009 8:19

měla jsem dva ale jeden mi nepřežil. Ale obávám se že to nebylo mrazem ale dlouhám suchem na jaře a tak pravděpodobně uschnul. Ten druhý byl v místě, kde bylo větší vlhko a přežil bez úhony.  PS: mrazuvzdorná je pouze podzemní část, ale když se sestříhne a vyraší odspodu tak kvete mnohem více. Loni měl dva kvetoucí stonky a letos má nasazemno 9.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Andík - (1) - 182.98 (?), 30.8.2009 8:26
Dobrý den, jsem tady nová a mám dotaz. Koupila jsem si Venkovní ibišek - Hibiscus moscheutos je vysoký tak 1metr. V návodu píšou že po odkvětu se mají stvoly zastříhat na 10 až 20 cm. Je mi ale škoda zastřihávat tak vysoký stvol. Stane se něco když ho neseříznu? Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.33 (?), 7.9.2009 8:57

Dobrý den. Nadzemní část stejně zmrzne, s klidem ji tedy seřízněte.

Já mám 3 ibišky od loňského roku. Dva jsem zakoupila od p. Chovance již jako vzrostlé rostlinky, (odrůdy -SCARLET a MADONA)jednu rostlinku jsem si vypěstovala ze semene,(SCARLET).Přežily pouze tmavě červené Scarlet, krásná,  růžová Madona vymrzla.Myslím si, že odolnější jsou Scarlet . Ale úžasně kvetly všechny. Letos jsem opět zakoupila od p. Chovance na výstavěi jiné odrůdy a o další zkušenosti s rostlinkami se později podělím. Ajka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.113 (?), 12.9.2009 14:47

také jsem si v loňském roce koupila dva tyto ibišky, rudý a růžový, rudý vymrzl, růžový letos vyhodil 3 stvoly, krásně jsou opoupatěné, teprve před týdnem začaly kvést, jsou nádherné, veliké skoro jako talíř, jinak se přiznám, že jsem je na zimu opoměla zakrýt, takže mám vlastně kliku, že ten jeden vydržel, letos si dám větší pozor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.239 (?), 2.10.2009 0:02

velkokvěté americké ibišky mám již třetí zimu¨,

nechávám je venku. Kupovala jsem je od zahradníka v Lipníku nad Bečvou. Nechávám je přes zimu venku a zazimuju je přesně tak, jak mi řekl zahradník - seříznout na 10-20 cm (stejně by jinak umrzl), přikrýt netkanou textílií a zahrnout hlínou a listím. Předtím se musí rostlina dobře zalévat (jako rododendron). Zahradník garantuje bez problémů přežití rostliny do -20C. Já mám sytě červený a bílý s rudým okem. Jsou opravdu nádherné- největší květ byl tmavě červený a měl 25 cm v průměru - neskutečné! Ten červený má již 2 roky po sobě tak cca 150-180 květů. Výška keře 1,40cm. Celé jaro hnojím a pravidelně zalévám.

Ten bílý se teprve "rozjíždí!, protože jsem ho přesadila - měl jen ranní sluníčko a to je pro tento ibišek málo. Potřebuje sluníčko celý den!! Kvete později než červený, a má květny "jen" 20 cm v průměru.

Ještě malý poznatek - koupila jsem růžový i naší sousedce, která měla rodinné problémy a neměla čas se o zahradu starat, takže ibišek nezalévala a nepřikryla na zimu. Vypadalo to, že úplně zašel, ale najednou se rozrostl a je úžasný - má květy jako talíře .

S množením nemám zkušenosti, ale slyšela jsem, že není problém užíznout vrchní větvičku, dát do vody zakořenit a potom do květináče. Příští rok to zkusím! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.229 (?), 15.9.2009 9:43

Dobrý den Ajko, prossím o radu, koupila jsem si venkovní Ibišek, krásně kvetl, ale na listech se mi začaly tvořit uschlá místa a listy začaly černat, jak jsem se podívala zespod objevila jsem černé skvrnky, nevíte co by to mohlo být a jak se toho zbavit. Ibišek je úžasný bylo by mi ho líto zlikvidovat.Postříkala jsem ho Biooilem, nevím jestli je to dobře.Děkuji Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.79 (?), 17.9.2009 17:52

Zdravím všechny pěstitele venkovního ibišku bahenního. Prosím o další zkušenosti k zazimování. Mám ibišek venku v záhonu druhým rokem. Zimu nepřežila nadzemní část, ale z kořenů na jaře vyrostly tři větve - jedna nyní kvete na vrcholu - 4 květy, ostatní to do zimy nestihnou. Dotaz: Je lepší ibišek vykopat a dát do květináče domů a na jaře opět ven (seříznou nebo ne?) nebo seříznout na těch 20 cm před zimou, nechat venku a zakrýt? Zajímalo by mě, jestli se musí také bezpodmínečně seříznout na těch 20 cm, když ho dám domů v květináči, protože čím víc se seřízne tím později pokvete a musí zase celý narůst nebo ne? Protože mám venku i jiné ibišky-mrazuvzdorné a ty pouze krátce na jaře sestříhám, jen upravím tvar a bohatě brzy kvetou a rostou jak z vody.  Má někdo zkušenost s tím, že když se bahenní ibišek neseřízne na 20 cm a nechá se doma celá rostlina přes zimu co udělá potom? Myslím tím jestli kvete a roste lépe než když zůstane přes zimu venku a je seříznut. Předem děkuji za zkušenosti. Zdraví Zuzka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika