Floxy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 86.184 (?) 
1.8.2009 18:52, zobrazeno: 95461x

Kdy je nejlépe přesadit vysoké floxy. Po odkvětu na podzim nebo brzy na jaře? Pokud by se trsy pouze roztrhly mohou se dát na to samé místo? A jakou zem je nejlépe přisypat. Trochu rašeliny a nebo normální zahradní substrát?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 47.2 (?), 1.8.2009 21:09

Floxy se přesazují rozhodně na podzim.  Jarním přesazením se připravíte o spousty nádherných květů. Rostliny po jarním přesazení budou výrazně slabší, ale nezahynou. V plné síle se Vám představí po jarním přesazení až příští rok. Mají rády vlhčí zem, průměrně výživnou, ale ne přemokřenou. Pokud máte dojem, že nemáte průměrně výživnou zem a musíte jim substrát poskytnout, bude lepší normální zahradní substrát. Nemají však žádné mimořádné nároky. Floxy jsou krásné, kvetou celé léto a pěkně voní. Tak ať se jim u Vás daří .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.141 (?), 2.8.2009 22:50

Děkuji moc za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.170 (?), 16.8.2009 10:16

Dobrý den, ještě bych i já se zeptala: a to - co děje, že listy floxů jsou najednou zešedlé a pak uschnou. Je to nemoc? A jak preventivně proti ní zasáhnout, ale abych nezničila květ, či okolní rostliny (lilie). KUL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 16.8.2009 12:31

Plíseň. Zasáhnout by se dalo postřikem proti plísni, ale nikdy jsem to nedělal. Přenos na okolní rostliny nepamatuji. Pravidelně přichází, letos na štěstí zatím ne.

Bez plísně...
Bez plísně...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.7 (?), 16.8.2009 21:13

Já osobně bych to na plíseň neviděla. Typickou nemocí těchto květin je PADLÍ - celé listy mají šedavý povlak. Takže bych volila příslušný postřik, a to zavčas, dokud rostlina ještě žije...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.69 (?), 13.6.2010 22:16

Ahoj, mám taky jeden dotaz na floxy. Většinou se píše o délce kvetení, že floxy kvetou celé léto. Někde jsem našla, že v měsících 7, 8, 9. Jsou i nějaké jiné druhy? Moje totiž kvetou odhadem tak měsíc - červenec. A to ještě v příznivém počasí. Pokud je příliš vlhko, zajdou i dříve - asi to bude tím padlím. Pokud je teplo, stejně to není žádná sláva. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 14.6.2010 0:56

Kvetení můžete prodloužit tím, že lem trsu po obvodu během růstu poněkud zkrátíte, zkrácené výhony kvetou později - navíc trs se nerozklesává. Také pokud odstraňujete první odkvetlé laty, z bočních výhonů kvetou dál. I různé odrůdy nekvetou přesně stejně - u mne nejdříve stará růžová odrůda, pak bílé a tmavé, a až naposled zářivě červené.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.69 (?), 14.6.2010 21:05

Díky za odpověď, zkusím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.130 (?), 14.7.2010 19:46

Presazuji floxy na jare nekdy i na podzim, odlamuji odkvetle kvety - pal kvetou zase ale postranach a mene, ale kvetou.  Pokud neodlamuji a nemam cas tam behat, stane se, ze odkvetou, vysemeni a ja tam na jare najdu spoustu malych sazenicek.  Pokud se mi tak asi do poloviny cervence, podarilo nektery stonek omylem zlomit, dala jsem ho do delsiho, hlubokeho kvetinace, nebo nadoby, zalevala a rizkovanim ziskala dalsi stejnou rostlinu.  Ze seminek uz byva barva nekdy malinko jina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika