Fialově kvetoucí keř z Beskyd



host - 191.123 (?) 
3.2.2019 12:39, zobrazeno: 4971x

Dobrý den,

dokážete určit keř, který takto kvetl v Beskydech na úpatí Smrku loni 10.dubna, tj. v době kdy kvetlo naprosté minimum rostlin (třeba v době kvetení dřínů)?

Keř si rostl volně v lese, byl nízkého vzrůstu. Nic blíže než fotku a polohu bohužel určit nedokážu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 3.2.2019 13:10

Lýkovec. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.238 (?), 3.2.2019 13:12
Lýkovec jedovatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.2.2019 14:44

U nás na jihovýchodní Moravě, tj, Bílých Karpatech, běžně v lese roste, ale už druhým rokem začíná být problém: rostliny v zahradách nám začaly odumírat(v lese zatím nevím) Ptala jsem se známého zahradníka(má na starosti jednu zámeckou zahradu) a prý se poptá. Přišel, oči v sloup s tím, že už mu to zvěstovali i další známí, kteří je v zahradách mělicrying

Z pěti kusů, které se mi tam dále množili samovýsevem a rozdávala jsem rostlinky... my zbyl jeden. Zatímindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.106 (?), 27.9.2019 21:49

Dobrý deň, najlepšie sa hľadá lykovec v lese skoro na jar, vtedy v podstate ešte nič iné nekvitne. Lykovec intenzívne a krásne vonia. U nás v rodine sa táto rastlinka nazýva Božie drievko. Na záhradke ho nepestujem, lebo poznám lokalitu kde rastie a tam sa chodím na jar kochať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.41 (?), 27.9.2019 23:15

Konvalinko, nevím, jestli to je tím, ale při zadání "lýkovec odumírání" mi vyskočilo, že se má řezat, jinak že odumírají celé větve - ale jen jsem to přelétla, raději to vyhledejte sama...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 28.9.2019 13:53

To 248.41: vim, že se lýkovec řezat nemá.

Daphne roste ve stinných bučinách a ve světlých dubohabřinách, je to dřevina lesů. Musí být stále vlhká, ne suchá či přemokřená. Ikdyž jsem měl kolem daphne habry, bezy nebo rakytníky či omoriky, mluvil na ni a hladil ji, vždy odešla. Tak jsem pěstování vzdal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.9.2019 14:44

Lído, on by tady ani řez nepomohl(a teda ani by mne nenapadlo, ho řezat) protože on odejde najednou(letos odešel poslední velký) Normálně na jaře zakvete, pak svěsí lístky a... mrtvice. Podle příznaků bych si celkem tipla, že je to monilie(netuším, jestli je taky může likvidovat?) Neříkám, že podmínky má ideální, ale kdyby neměl, přeci by pořád kolem nerostly semenáčky ne? Mám je na dvou místech, podmínky jsou tam dost odlišné a je po nich na obousad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika