Durman



Stránky: 1,  2,  3   
host 
23.5.2003 12:08, zobrazeno: 73965x
Již druhým rokem pěstuji na balkoně durman.
Rostou listy, ale zakrátkou dobu se na nich objeví
skvrnky, které jsou po okraji oschlé. Posléze listy
zežloutnou a opadnou. Nevím si rady, je to normální
či se jedná o chorobu (napadení škůdcem), jak mám
v tomto případě postupovat?

Děkuji za zprávu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 27.5.2003 15:09
taktéž pěstuji druhým rukem durman na balkone, a bylo mi receno, ze je normalni, ze listy odspodu odpadavji, pro me je dulezite, ze mi ke konic srpna vykvet, tak se mu asi dari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.78 (?), 21.4.2006 18:47

To ze durman shazuje list je normalni! - tvori si kminek. v tomto obdobi je dobre silne zalevani a hnojeni, durman zacina obdobi kveteni. Pokud chcete mit i list, dejte durman do polostinu az stinu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.10 (?), 17.7.2006 21:38
Prosím kdo poradí ? Dostal jsem 2 zakořeněné řízky durmanu, přesadil jsem do stand. 10 litr. plastové nádoby. Často zalévám a hnojím. Když rostliny dorostly 50cm, rozvětvily se, začaly tvořit trubky a nasadily květy, objevil jsem na listech zespodu a v rašících nových listových růžicích pavučinu a listy během 2 dnů začaly žloutnout, zespodu jsou zcela pokryté síťkou s drobounkými černými a rezavími tečkami. Okamžitě jsem opětovně aplikoval postřik proti mšicím, potom Metation. Na rostlině jsem viděl malou zelenou housenku a pavoučka, tak jsem použil i Raid Max. Ale rostlinám prakticky všechny listy odpadají. Nasazene květy se splaskly a  stonky  jako zmokvaly?
Zřejmě je již pozdě na záchranu. Mám ještě třetí rostlinu, nejmenší. Odnesl jsem jí dál od napadaných. Ale čím ji event. dostatečně ochránit ?
děkuji předem za radu a zkušenost.
Josef Machovský, Praha 5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.110 (?), 21.7.2006 12:36

Já jsem měla vloni podobný problém jako vy.Na durmanech začaly žloutnout listy a všechny opadaly.Byly na nich zespodu červenétečky a pavučinky.Paní v zahradnictví mi poradila ,že se jedná o svilušky.Podotýkám,že mi zůstaly jen holé kolíky a nahoře 3 malé lístečky.Postřik jsem aplikovala,asi za3dny znovu a do konce léta stihly durmany znovu obrazit a ještě vykvést.přeji atˇse vám podaří je všechny zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.85 (?), 6.8.2006 18:52
Ano jedná se o svilušky, těm psospívá sucho a teplo, pak rostlinu praklticky vysajou, jsou to malí drobní paovučci, dělající drobné pavučinky jsou červení, bílí... Chce to rosit, nebo postríhat Biolem, Frutaponem, nebo skuste Svilustop., Mě se oběvili ve skleníku, tak jsem vše pokropil vrchem hadicí a bylo po nich. už asi  3 týdny se neoběvili...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.172 (?), 18.8.2006 0:02
Každým rokem mi durman kvetl, ale bohužel letos má jen listy, má jich bohatě, ale nechce mi kvést i když zalévám a hnojím kristalonem - květ.Prosím o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.74 (?), 14.9.2006 21:48

Na hnojení Durmanů je lepší Cererit - hrst do každého květináče.

Jsou obaleny květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.143 (?), 13.10.2006 10:37
Mámtaké tři durmany, každý rok kvetly, letos nasadil kvěr jen jeden, zato listy jsou obrovské. Mám však problém, ze spodu listů se objevily malé bílé lítající mušky. Neví někdo co s tím???Děkuji za radu. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.144 (?), 14.9.2007 16:53
Pravděpodobně jsou to molice. Použijte postřik BioOl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika