dřevitá pivoňka



Stránky: 1,  2,  3   
host - 132.221 (?) 
29.4.2007 23:24, zobrazeno: 42945x
Prosím o radu-mám desetiletou dřevitou pivoňku, ale je do výšky asi necelého metru holá, jenom na vrcholu má listy a několik květů. Je šance, že ještě ze spodu obrazí, nebo jí mám nějakým způsobem pomoci? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.20 (?), 30.4.2007 6:07
Je šance, že ze země vyraší nový výhon. Osobně bych se bál řezu, spíš bych s citem přihnojil. Pivoňky rády i popel z dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 2.5.2007 14:04

Taky mám dřevité pivoňky asi 10 let staré od počátku se o ně nikdo nestaral, mají každá asi 12 výhonů tak 150 cm vysokých  musí být přivázané jinak by se pod tíhou květů zlomily musí se nutně zkrátit neví někdo kdy? Po odkvětu, nebo v zimě před rašením, a kolik let nepokvetou? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.20 (?), 21.5.2007 13:43
Kdesi jsem narazil na informaci, že pokud řezat, tak v srpnu. Ale sám jsem to dosud nezkoušel (přesto, že mě manželka pošťuchuje). Mám 5 dřevitých pivoněk, jedna (bílá) je také od spodu holá. Já už ji takhle vytahlou kdysi koupil. Byla "na krámě" poslední, zapomenutá. Bylo mi jí líto a tak ji mám na zahrádce. Pravda, tak trochu koště, ale kvete krásně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.203 (?), 29.5.2007 13:41

Prosím o radu,  kdo by věděl, zda u asi 4leté dřevité pivoňky ponechat  bylinné výhony, které zjara vždy vyrazí ze země kolem dřevité části a později i bohatě kvetou. Dřevitá část pivoňky měla letos tři krásné květy, ale připadá mi, že dřevní hmota přibývá pomalu, tak  si myslím, jestli bych bylinné výhony neměla odstraňovat hned, jamile vyrazí, aby  se keř nevysiloval nebo  nakonec úplně nezplaněl?    Dk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.20 (?), 30.5.2007 10:59
A jsou to opravdu bylinné výhony? Mají jinou barvu květu, než ta dřevitá pivoňka? Mohly by to být nové větve dřevité části! V tom případě by byl hřích je odstraňovat. Mně se u dřevitých pivoněk ještě nestalo, že by obrazil původní bylinný kořen. To spíš obrazí ta dřevitá část pod povrchem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.203 (?), 30.5.2007 17:25

Děkuji za snahu,

Bylinné výhony kvetou stejnou barvou, mají skutečně vzhled klasických bylinných pivoněk, které na zimu zatahují,  na první pohled jsou odlišné listy i stonky, které zásadně nedřevnatí, kvetou vždy po odkvětu dřevité části. Vyrazí vždy z jedné strany keříku, tak nevím.... Asi počkám, jak si s tím příroda poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.213 (?), 30.5.2007 18:56

Dřevitá pivoňka od spodu celkem běžně vyholuje, proto je potřeba průběžně odstraňovat starší větve a podpořit tím růst nových bylinných výhonů, které i lépe kvetou. Ne všechny odrůdy tyto výhony vytvářejí. Zásadně není vhodné jen zakracování výhonů - omezí se tak kvetení. Zmlazovací řez u přestárlých keřů snáší pivoňky dobře. Staré větve se doporučuje odstranit až u země, než je zkracovat. Je nutné dbát, aby nedošlo k odstranění naroubované části, pokud jde o roubovance.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.6 (?), 25.6.2007 9:44
Poradíte někdo, jak se množí dřevitá pivoňka?? Vím o jedné, překrásné a přenádherné už padesát roků, každý rok obsypaná obrovskými bílými květy. Jde řízkovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.20 (?), 25.6.2007 11:00
Řízkovat těžko, snad by šlo "nakopčit" a po roce zkusit odkopek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika